החל מיום שני הקרוב, גוגל (Google) הופכת באופן רשמי לאלפבית (Alphabet), חברת האם החדשה שתכלול תחתה את גוגל וחברות נוספות, כך לפי ההודעה הרשמית למשקיעים.

המעבר בין החברות אמנם לא יורגש בתחילה אצל המשתמשים שכן השינוי הראשון הוא בעיקר כדי ליזום את העברת בעלי המניות לחברה החדשה לקראת פתיחת הבורסה בארה”ב בשבוע הבא: “לא יהיה שינוי באופרציה היום יומית שלנו,” אמר דובר גוגל, “זוהי רק חלק מפרוצדורה משפטית כדי להקים את המבנה באופן רשמי.” כמו גם, הסימול בבורסה לא ישתנה ויישאר GOOG ו-GOOGL ורק שם התאגיד השתנה.

ההודעה של לארי פייג’ בחודש אוגוסט האחרון הפתיעה רבים, שכן מדובר בשינוי דרמטי שבמסגרתו גוגל תוציא מחלקות שונות לכדי חברות עצמאיות תחת אלפבית כמו Life Scinces שמפתחת עדשות לזיהוי גלוקוזה, Calico ועוד מספר חברות ופרויקטים כולל ה-X Labs שהביאו לנו את המשקפיים החכמים והרכב האוטונומי, יועברו מגוגל ויהיה באחריות חברת האם החדשה.

פייג’ יהפוך למנכ"ל של אלפבית וסונדר פי’צאי, מי שהיה אחראי על אנדרואיד (Android), כרום (Chrome) ומגוון מוצרים שונים בגוגל מונה למנכ"ל גוגל.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.