גוגל ממשיכה במדיניות הפצת היישומים שלה דרך החנות ומשיקה עוד את יישום המצלמה ב-Play Store. ממש בדומה ל-Google Now Launcher, ניתן להוריד וליהנות מחוויית גוגל גם במכשירים שאינם מריצים את גרסת האנדרואיד הנקייה (ונילה) ובמקביל היא מספקת עדכון מהיר למשתמשי מכשירי ה-Nexus השונים בלי הצורך להמתין לעדכון מערכת חדש.

יישום המצלמה הוא באופן מפתיע, שונה מהיישום המקורי של מערכת האנדרואיד ונראה מעט שונה מזה הקיים בגרסת 4.4. תחילה הממשק נקי יותר, כך שרק כפתור הצילום הגדול מוצג מימין (במידה ואוחזים בצורה אופקית). ישנו כפתור קטן שבלחיצה עליו מציג אפשרויות מהירות כמו הפעלה של הפלאש, HDR ושימוש במצלמה המשנית. החלקה מלמטה למעלה או משמאל למין תחשוף תפריט מהיר ומעבר לצילום פנורמה, צילום וידאו, Photo Sphere (צילום 360) ו-Lens Blur, אפשרות חדשה לצילום תקריבים וטשטוש הרקע. כך לדוגמה ניתן לצלם תמונת פרופיל או אובייקטים קרובים והיישום אוטומטית יזהה את האובייקט ויטשטש את הרקע (דוגמה בהמשך). משם גם ניתן להגיע להגדרות ולקבוע את רזולוציית הצילום, איכות הוידאו, שמירת מיקום (Geotagging) והגדרות צילום ידניות.

ככלל, נראה כי יישום המצלמה החדש בעל מראה נקי ופשוט יותר. קל להתמצא, קל לצלם ולשנות את ההגדרות. לא שיישומי הצילום של סמסונג, HTC ואחרות פחות טובים, אבל תמיד טוב שיש אפשרות נוספת. להורדה מהחנות (שימו לב שדרוש מכשיר המריץ גרסה 4.4 ומעלה).

קרא עוד:  גוגל: עדכון אבטחה ראשון ל-Android 10, סוגר פרצת אבטחה חמורה
Google Lance blur
צילום במצלמה בשימוש עם Lens Blur
-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.