אחד מהחידושים שהביאה עימה גרסת 'מרשמלו' של מערכת אנדרואיד (Android) היא יכולת ה-Google Now On Tap, אשר מאפשרת להציג תוצאות חיפוש תלויות-הקשר מכל מסך במכשיר האנדרואיד. גוגל ממשיכה לשפר את היכולות של Now On Tap ובבלוג החיפוש הרשמי של החברה הוכרזו יכולות חדשות כשהבולטת שבהן היא היכולת לתרגם טקסט מכל מסך.

יכולת התרגום החדשה מאפשרת לתרגם את המוצג על המסך ישירות בלי צורך להיכנס ידנית ל-Google Translate או שירותים אחרים. לדוגמא אם גולשים באתר אינטרנט ביפנית, ניתן לתרגם את כל המסך על-ידי לחיצה ארוכה על כפתור הבית לעלות את מסך Now On Tap ולבחור באפשרות 'Translate This Screen'. היכולת אינה מוגבלת לשפה אחת בכל פעם ועל-פי הפרסום בבלוג ניתן לתרגם מספר שפות במקביל.

אמנם האפשרות החדשה לא זמינה למכשירים בעברית, אך כן למכשירים אשר בהם שפת המערכת היא אנגלית, צרפתית, איטלקית, גרמנית, ספרדית, פורטוגזית ורוסית. כאשר נמצאים במסך בשפה זרה. אך זה לא הכל, כי גוגל הוסיפה יכולת זיהוי תמונה, כך שניתן מיישום המצלמה לחפש על-ידי לחיצה ארוכה וכך להציג מידע על אתרים היסטוריים, לצד סריקה של ברקודים וקודי QR. כמו-כן נוספה אפשרות חדשה אותה החברה מכנה 'גילוי' המאפשרת להציג גם מידע קשור, כמו כתבות או סרטוני YouTube באותו נושא.