כבר זמן מה ישנם רחשים אודות הגעתו של השירות 'גוגל נאו' (Google Now) אל שולחן העבודה, אך בקרוב עם שיחרור גרסת הבטא העדכנית של דפדפן ה'כרום' יגיע השירות כשהוא מופעל כברירת מחדל.

כזכור בעבר כבר כתבנו כי נמצאו שורות קוד המעידות כי השירות בדרכו אל הדפדפן השולחני וכעת עם שחרור גרסת הבטא העדכנית השירות מופעל בעת כניסה לדפדפן עם חשבון הגוגל ולחיצה על סמל הפעמון המופיע בשורת ההתראות, ללא צורך להפעיל אותו באופן ידני באמצעות גישה ל-chrome://flags/#enable-google-now. השירות זמין לדפדפן הכרום המיועד למחשבי פי.סי המופעלים הריצים ווינדוס או מחשבי מק מבוסס  OS X ומחשבי כרום-בוק, נכון לרגע זה השירות אינו נתמך בדפדפן הכרום המיועד לגרסאות הלינוקס השונות.

שירות הגוגל נאו מאפשר לקבל מידע באמצות חיפוש קולי בדומה ל'סירי' (Siri), העוזרת האישית של הווירטואלית של אפל, אך מאפשר בנוסף לקבל מידע בכרטיסיות הרלוונטי למשתמש כמו עדכוני מזג אוויר, עדכונים על טיסות, מצב התנועה בדרכים, מידע על דברי דואר ועוד.

כאמור השירות זמין כרגע בגרסת הבטא של הדפדפן וככל הנראה יהיה זמין לכלל האוכלוסייה בקרוב כשבדיקות הבטא יסתיימו.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.