אחת מהיכולות המרשימות שתגיע עם גרסת Android M היא יכולת ה-Now On Tap היכולת לקבל מידע רלוונטי מגוגל מכל יישום.

ב-Google I/O, כנס המפתחים השנתי של גוגל (Google), ענקית החיפוש פרסום הכריזה על הגרסה הבאה של מערכת ההפעלה אנדרואיד, כרגע בעלת השם הזמני Android M, כחלק משלל החידושים השונים בגרסה העתידית של מערכת ההפעלה הוצגה גם יכולת ה-Now On Tap היכולת לחפש בגוגל מידע הנמצא בתוך היישום.

היכולת החדשה בעצם מהדקת את יכולות החיפוש של גוגל עם שאר מערכת ההפעלה ומתוך כל יישום בעת לחיצה ארוכה על כפתור הבית תבוצע סריקה של מחרוזות טקסט הקיימות ביישום ובכרטיסיות יוצג מידע רלוונטי על סמך אותן מחרוזות טקסט – כך לדוגמא בעת שיחת צ׳אט ב-Whatsapp לדוגמא בנוגע לסרט מסויים, בעת לחיצה ארוכה על כפתור הבית גוגל תציג תוצאות בנוגע לאותו סרט כמו זמני הקרנה, מידע אודות צוות השחקנים ואף תאפשר לקשר ליישומי צד-שלישי רלוונטים כך שיהיה ניתן להציג מידע נוסף מתוך IMDB או לרכוש כרטיסים מתוך היישום של בית הקולנוע.

אוקיי גוגל, בצע חיפוש תלוי הקשר

בנוסף, יהיה ניתן לקבל תשובות לשאול בהקשר של המידע המופיע ביישום, לדוגמא בעת שיחה על מחזה מסויים יהיה ניתן לשאול ״אוקיי גוגל, באיזה פרסים זכה המחזה״ ותוך שניות יוצגו על המסך תוצאות החיפוש עם התשובה הרצוייה.

הידוק הטמעת יכולות החיפוש של גוגל במערכת ההפעלה הן בהחלט נותנות תוצאות מרשימות, נראה כי גוגל עושה מאמצים על-מנת למנוע ממתחרים לנגוס בהיקף הפעילות העיקרי שלה כמו הנסיון של מיקרוסופט להביא את העוזרת האישית קורטנה אל מכשירי האנדרואיד.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.