ההכרזות על מכשירי הנקסוס החדשים של גוגל מתחילת השבוע עוררו לא מעט שאלות בקרב גולשים מתעניינים, חלקם בגדר תלונות, חלקם בגדר תהיות וחלקם בגדר סתם סקרנות. אתר Reddit ערך צ'אט מיוחד במשך שעה שלמה עם צוות הפיתוח של פרויקט הנקסוס, במסגרתו ענתה החברה על כמה שאלות. הנה כמה מהם:

מה משמעות השמות Nexus 5X ו-Nexus 6P?

ה-X אמור לסמל את מותג הנקסוס והוא הליבה של המותג (והוא גם נשמע מגניב, לדברי הצוות). ה-P אמור לסמל את המילה Premium, כמכשיר דגל חזק יותר. אם כי גולשים רבים תהו אם ה-X מסמל את המותג, למה דווקא המכשיר היוקרתי יותר לא מסומן על ידו.

למה ב-Nexus 5X יש רק 2 גי'גה-בייט של RAM ו-16 ג'יגה-בייט של נפח אחסון?

הצוות ענה כי הנקסוס 5X אמור להיות משתלם ולהציע למשתמשים מכשיר טוב במחיר זול (379 דולר), כך שמדובר באיזון בין תכונות פרימיום בתוך מכשיר שאנשים יכולים להרשות לעצמם.

למה שני המכשירים לא מציעים טעינה אלחוטית?

מתברר שחלק מהסיבה לכך נעוצה במחבר ה-USB-C שמגיע עם המכשירים, שכן הטעינה האלחוטית לטענתם פותחה כדי למנוע בלבול של הכנסת כבל המיקרו USB בצד הלא נכון. מכיוון שכעת אין משמעות לצד של כבל ה-USB-C, אין בכך צורך. בנוסף, הם טוענים, מהירות ההטענה של המכשירים היא כל כך מהירה (מ-1 ל-100 אחוז תוך 97 דקות ב-Nexus 6P) כך שאין באמת משמעות לאלחוטיות. מעבר לכך, מתברר שהוספת מטען אלחוטי במכשיר היה מגדיל משמעותית את העובי שלו.

קרא עוד:  בקרוב בכרום: שיתוף תכנים בין מכשירים שונים

האם טביעות האצבע מאוחסנות במכשירים או נשלחות לגוגל?

לא, הן נשמרות רק בזיכרון של המכשיר הספציפי הזה, ואין לגוגל או לאפליקציות צד ג' גישה אליהן.

איזה פאנל מסך קיים ב-Nexus 6P?

Samsung WQHD AMOLED, שאמור להיות החדיש והמתקדם ביותר.

מדוע הוחלט לשתף פעולה השנה דווקא עם היצרניות LG ו-Huawei?

הצוות רצה לאחד בין מכשירי הנקסוס 5, משום שגם ה-5X מיוצר על ידי LG, והם רצו לשמור על אחדות המותג. בנוגע ל-6P: "תמיד נחמד לעבוד עם שחקנים חדשים", הם אומרים, ומדגישים את ההיסטוריה שלהם עם HTC, מוטורלה, סמסונג ואסוס.

מהו הפיצ'ר החדש הטוב ביותר במכשירים?

כאן הדעות היו חלוקות בין חיישן טביעות האצבע המהיר והמדויק, המצלמה שמאפשרת הילוך איטי ותמונות באור נמוך, ומחבר ה-USB-C.

איך אתם מחליטים על שמות לגירסאות חדשות של אנדרואיד?

"לפי המאכלים האהובים עלינו, מה שאומר שאנחנו בהחלט לא אוכלים בצורה מאוזנת".