השמועות בתקופה האחרונה בדבר מחשב טאבלט מבית גוגל מקבלות תפנית מעניינת. יו”ר גוגל, אריק שמידט התראיין לעיתון האיטלקי Corriere della Sea וצוטט שאמר כי “בתוך כשישה חודשים אנו מתכננים להשיק טאבלט לשוק באיכות הגבוהה ביותר”.

הטאבלט יהיה ממותג גוגל, בדומה לסדרת הנקסוס בסמארטפונים, אך שמידט לא פירט על התוכנה או החומרה של הטאבלט העתידי, אבל האיש אמר מספיק כדי להבין כי המטרה הסופית היא לתת פייט רציני למחשב הטאבלט של אפל ולהוות לו תחרות לכל הפחות. סביר להניח כי השם נקסוס ישתרבב בשם הטאבלט (Nexys Tablet?), אלא אם גוגל תבחר חברה אחרת לייצר אותו, כפי שקרה עם טאבלט ה-Honeycomb הראשון Motorola Xoom. מה גם, הרכישה של גוגל את מוטורולה, נראה לנו כדבר טבעי לפנות אליהם כיצרנית הטאבלט הבאה.

אחת מספקולציות על חומרת המכשיר היא שהטאבלט יבוסס על מעבד ה-Tegra 3 מרובע הליבות, כך שיצטרף ל-Asus עם ה-Transformer Prime אשר נמצא למהיר במיוחד בזכות הליבה החמישית המשמשת אותו במשימות פשוטות. לגבי התוכנה, אין צורך לנחש כי יהיה מדובר ב-Ice Cream Sandwich שכבר מציצה ברשת מפעם לפעם.

כעת זה לא שאלה של “האם”, אלא שאלה של “מתי” ונראה כי גוגל נחושה להשיק טאבלט משלה, גם כדי לתת גב ליצרניות הקטנות והגדולות וגם כדי להראות כי מערכת האנדרואיד חזקה מספיק כדי לכבוש לא רק את שוק הסמארטפונים, אלא גם את שוק הטאבלטים.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.