גוגל הכריזה אמש במהלך כנס המפתחים השנתי שלה על ה-Nexus Q, נגן חברתי שיזרים מדיה כמו מוזיקה, סרטים, סדרות טלוויזיה וסרטונים מיוטיוב ישירות למסך הגדול. לכאורה זה נשמע כאילו ה-Q עובד כמו כל סטרימר רגיל, לא? אך כאן מגיע הטוויסט: המכשיר בעצם מזרים את כל התוכן הזה ישירות מהענן ולא דרך זיכרון/כונן קשיח או ממחשב.

מולטימדיה מהענן
המכשיר העגול והמעוצב להפליא הזה עם פס מואר שמחליף צבעים שונים בהתאם לסוג השיר שמתנגן יוכל להזרים סרטים, סדרות ומוזיקה שנרכשו ב-Google Play (אפשרות שעדיין לא זמינה בישראל) או סרטונים מיוטיוב ישירות למכשירי הטלוויזיה ולנגן אותם. משתמשים יוכלו לדוגמה לבחור בשיר מתוך ה-Google play music דרך סמארטפון האנדרואיד שלהם או טאבלט ולהפעיל אותו מיד על ה-Nexus Q, ובאופן דומה ניתן יהיה גם להפעיל תכנים שונים באמצעות האפליקציות המותאמות. (Play Music, Play Movies and TV ו-יוטיוב) כדי לשלוט בהגדרות של המכשיר יוכלו המשתמשים להוריד את יישום ה-Nexus Q מחנות האפליקציות.

וידאו: הכירו את Nexus Q

שיתוף חברתי
במהלך הכנס הדגישו בגוגל את יכולת ה"הזרמה החברתית" של המכשיר, זוהי תכונה שבאמצעותה יוכלו אורחים במהלך מסיבה או כל אירוע אחר לשתף מוזיקה מתוך האוסף האישי שלהם וליצור יחד רשימות השמעה שונות שעליהם יוכל לשלוט כל משתמש בנפרד מתוך הסמארטפון/טאבלט שלו, המחובר לאותה רשת WI-FI ולבצע פעולות שונות כמו מעבר לשיר הבא, שינוי עוצמת השמע, סדר השמעת השירים וכו'.

קרא עוד:  תתחילו לבשל: "מטבח האימוג'י" של גוגל מאפשר לערבב בין סמלים שונים לתוצאות מפתיעות

ה-Nexus Q בעל קוטר של 116 מ"מ ובמשקל 923 גרם, הוא יבוסס על מערכת ההפעלה 4.0 (ICS) (ולא Jelly Bean החדשה) ויכלול את המעבד כפול הליבה-OMAP4460 dual ARM Cortex-A9 CPUs שקיים גם ב-Galaxy Nexus. מבחינת תקשורת אלחוטית המכשיר יגיע עם קישוריות Bluetooth, WI-FI ו-NFC, ויכלול יציאות: Banana jack speaker outputs, Micro USB, 10/100BASE-T Ethernet, TOSLink Optical audio S/PDIF, Micro HDMI.

המכשיר יימכר תמורת $299 ויגיע ביולי לחנויות בארה"ב ובהמשך גם לבריטניה, והזמנות מוקדמות מתקבלות כבר עכשיו בארה"ב בלבד דרך ה-Play Store. המכשיר הוא אמנם יחסית יקר בהשוואה ל-Apple TV שעולה $99, הנחשב לאחד ממתחריו, אך אחת הסברות לכך שהמחיר גבוה הוא מכיוון שהוא מיוצר בארה"ב ובעל חומרה חזקה. גוגל אף מציעה זוג רמקולים Triad Bookshelf כאביזר נלווה ומחירם $399. (מקור)

וידאו: Nexus Q, מאחורי הקלעים