בעוד הדיווחים על הפסקת ליין מכשירי הנקסוס (Nexus) של גוגל בשנה הבאה, לחברה עדיין יש עוד תכנונים רבים לשנה הזו, בתחום הטאבלטים בעיקר.

הדיווח הראשון מגיע ממקור בטיוואן האחראי על שרשרת האספקה, הטוען כי גוגל עובדת על טאבלט חדש בסדרת הנקסוס, ה-Nexus 8 שיושק לקראת חודש מאי השנה. עוד מוסיף הדיווח כי כשמו, המסך של הטאבלט יהיה 8 אינץ’, ואילו השנה, גוגל לא תציג את הדור השלישי למכשיר ה-Nexus 7 ואף אולי תוותר עליו להבא לטובת הדגם החדש.

ה-Nexus 8 יכלול חומרה משודרגת וככל הנראה מידות לא גדולות בהרבה מהדגם הקודם, בנוסף הוא יאפשר לגוגל להתחרות ראש בראש ב-iPad Mini עם גודל כמעט זהה ואף ב-Galaxy Tab 3 8.0 ו-Asus MeMO Pad 8 שכבר סיקרנו אצלנו. לגבי היצרן הוא נשאר כרגע לא ידוע, והשם LG נאמר באחת השמועות.

Nexus 10 מבית HTC
דיווח אחר שפורסם גם הוא בטיוואן טוען כי HTC היא זו אשר תייצר את טאבלט ה-Nexus 10, גרסת ה-10 אינץ’ של גוגל ותכנס לנעליה הגדולות של סמסונג. זו תהיה הפעם הראשונה בה HTC תחזור לייצר מכשיר נקסוס מאז Nexus One אשר היה הראשון בסדרה בשנת 2010. לגבי המפרט לא נאמר דבר, וגם לא האם החברה תציג מפרט משודרג הרבה יותר מהנוכחי, שכזכור מיוצר על ידי סמסונג ומצויד במסך 10.1 אינץ’ ברזולוציה 2560 על 1600.

קרא עוד:  אחרי הסכסוך המתוקשר, גוגל ואמזון עושות שולם

צריך לזכור כי ל-HTC אין ניסיון רב ביצור טאבלטים. עד היום היא הציגה את HTC Flyer עם מסך 7 אינץ’ ו-HTC Jetstream עם מסך 10 אינץ’, שניהם הושקו בתחילת 2011 אולם הם לא רשמו הצלחה רבה בחנויות. אם אכן החברה הטיוואנית תייצר טאבלט או מכשיר כלשהו מסדרת הנקסוס, אנחנו מאמינים כי זה יכול לתת לה זינוק משמעותי.