נראה שלגוגל לא הולכים להיות חיים קלים במיוחד בזמן הקרוב. קצת אחרי שאפל זוכתה בתביעה שלה נגד סמסונג והצליחה למנוע (זמנית) את מכירת ה-Galaxy Nexus ברחבי ארה"ב, ובכך פגעה גם בגוגל שנאלצה להסיר את המכשיר מה-Play Store. מגיע כעת תורה של נוקיה והיא מאשימה את גוגל ואסוס בהפרת פטנטים במכשיר ה-Nexus 7, הטאבלט הנקסוס הראשון עם מסך 7 אינץ', מעבד מרובע ליבה ותג מחיר זול של $199 שהוכרז לפני כשבוע.

לטענת נוקיה, ה-Nexus 7 משתמש בתקן ה-IEEE 802.11 Wi-Fi. שהפטנטים עליו שייכים לחברה ולא מורשים לשימוש ע"י גוגל או אסוס. "לנוקיה יש יותר מ-40 רישיונות, בעיקר על אוגדן הפטנטים שלנו שלו סטנדרטים חיוניים. לא גוגל ולא אסוס רשומות תחת רישיון תיק הפטנטים שלנו, חברות אשר אינן מורשות עדיין תחת הפטנטים החיוניים והסטנדרטיים שלנו, צריכות פשוט להגיע אלינו ולהירשם לקבלת רישיון." כך מסר דובר נוקיה ל-The Inquirer.

למרות ההאשמות, לא נראה שנוקיה תדרוש צווי מניעה להפסקת מכירת ה-Nexus 7 בארה"ב. ויותר סביר שהיא תבקש מגוגל או מאסוס להגיש בקשה לקבלת הרישיונות המתאימים. בינתיים סרב דובר אסוס להגיב לנושא והודיע כי "כרגע אסוס לא תספק כל תגובה/הצהרה בנושא." גם גוגל עדיין לא הגיבה לדברים.