חשבתם שה-iPhone 6 Plus מתעקם תחת לחץ? זה עוד משחק ילדים בהשוואה ל-Nexus 6P. ג'רי מערוץ הוידאו של JerryRigEverything העלה סרטון בו הוא בוחן את עמידותו של מכשיר הנקסוס החדש תוצרת וואווי (Huawei).

המבחן שנערך בחן מספר מצבים: שריטה, שריפה וכיפוף שכבר הפך לנורמה מאז פרשת ה-Bendgate. במבחן הראשון, שכלל בדיקת עמידות כנגד שריטות המסך ואת חלקו האחורי בעזרת מברג, לא הפגין מסך המכשיר עמידות יתרה ונשרט לכל אורכו ורוחבו – גם כשלא הפעיל לחץ. כאשר ניסה ג'רי לשרוט את חלקו האחורי של המכשיר, השריטות הותירו סימנים בולטים למדי, זאת בניגוד למכשירים אחרים. כאשר הקיש על המסך באמצעות האצבע לאחר הבדיקה, הצליח לסדוק את מסך המכשיר – אך לא בצורה כזו שתוציא אותו מכלל שימוש.

במבחן השריפה שבו נעשה ניסיון עמידות של חום למסך באמצעות מצית למשך מספר שניות, התגלה כי פאנל ה-AMOLED לא עמיד בבדיקה זו בהשוואה ל-IPS והשאיר כתמים לבנים שאינם ניתנים להסרה.

בעוד שהמבחנים האחרים אמנם גרמו חבלות למכשיר אך לא באופן כזה שאינו מאפשר להשתמש בו, נראה כי החומרים ממנו הוא עשוי היא נקודת התורפה הגדולה והעיקרית ביותר ממנה הוא סובל: כאשר הפעיל הבוחן מעט לחץ פיזי וניסה לכופף את המכשיר בשתי ידיו, הצליח לבקוע את המכשיר לשניים, לשבור את המסך וכן להוציא אותו מכלל שימוש לחלוטין – לא משהו שהיינו מצפים ממכשיר דגל בשנת 2015.

למרות כי חלק מהתגובות העלו טענות כי מדובר במכשיר אב-טיפוס, הבוחן העלה תמונות המוכיחות כי מדובר ברכישה מקורית מחנות Google Play.

קרא עוד:  תדליקו ת'אור: שאומי עובדת על טעינה באנרגיה סולארית

עדכון: ברשת עלו טענות כי הבדיקה שערך ג’רי אינה אמינה, מסיבה כי הוא גרם נזק ראשוני קודם לכן למסך הזכוכית ה-Gorila Glass 4 עם בדיקת השריפה והסדק הגדול, מה שמחליש את התפיסה והופך את השלדה לחלשה הרבה יותר. לכן היינו מסתייגים מהדברים. לשיפוטכם.