האם בקרוב 100 מיליון משתמשי WhatApp (וואטסאפ) יעברו לידיים של גוגל? על פי דיווח של Digital Trends, האחרונה מעוניינת לרכוש את אפליקציית WhatsApp קרוב למיליארד דולר. המקור טוען כי מתנהל מו”מ בין השניים אשר החל לפני מספר שבועות, אולם עדיין הצדדים לא הגיעו להסכמה על הסכום הסופי ובוואטסאפ מעוניינים בסכום הגבוהה ממיליארד דולר.

לאחרונה דיווחנו כי גוגל עובדת על שירות דומה תחת שם הקוד Babel אשר יפעל במגוון פלטפורמות ויאפשר , לשלוח הודעות מידיות, תמונות, קבצים ועוד וכן לבצע שיחות טלפון, שיחות ועידה, וידאו צ’אט ושיתוף. בגוגל מעוניינים לאחד את השירותים השונים (Talk, Hangout, Voice) לפתרון אחד גלובלי שיוכל לפעול דרך הסמארטפון והמחשב, כך שייתכן כי היא לוטשת עיניים לעבר כמות המשתמשים הגדולה של WhatsApp וגם בטכנולוגיה, אם כי יש לה כבר כיום פתרונות דומים. גם פייסבוק התעניינה בעבר לרכוש את השירות אולם ככל הנראה העסקה לא יצאה לפועל.

תחום המסרים המידיים בסמארטפונים הפך לחם מאוד בתקופה האחרונה ומתחרים נוספים הצטרפו לעגלה כמו סמסונג עם ChatON, מיקרוסופט שסגרה את המסנג’ר ועברה כל כולה לסקייפ, ואפליקציות נוספות שצצו ברשת.