נראה כי יצרניות הטכנולוגיות מפסיקות אט אט מתביעות הפטנטים שאפיינו את השנים האחרונות אצל רוב החברות השונות. כך גם גוגל (Google) ומיקרוסופט (Microsoft) עושות שולם: החברות הודיעו כי הן מבטלות את כל תביעות הפטנטים אחת כנגד השנייה ויתרה מכך – ישתפו פעולה בתחום.

מדובר בלא פחות מ-20 תביעות שונות הנידונות בבתי המשפט בארה”ב וגרמניה, זאת בתקופה של ה-5 שנים האחרונות. בעוד שעדיין לא נסגרו ההסכמים הכספיים בין השניים, התביעה העיקרית היא של מוטורולה מוביליטי (Motrola Mobility) שהייתה בבעלות גוגל, כנגד מיקרוסופט בגין שימוש בפטנטים בקונסולת ה-Xbox. מנגד, מיקרוסופט תבעה את מוטורולה בגין פטנט הקשור ל-ActiveSync  והצליחה לחסום חלק מהמכשירים שלה על אדמת ארה”ב.

התביעות בין החברות בשנים האחרונות הפכו את השימוש בפטנט ככלי נשק ולניגוח בין מתחרה אחת לשנייה. התביעה המפורסמת ביותר היא של אפל נגד סמסונג בה הצליחה אפל אף לגרום להפסקת שיווקם של מכשירים בארה"ב. עם זאת, החדשות המשמעותיות הן שמיקרוסופט וגוגל החליטו לשתף פעולה. בעוד שלא נאמר כיצד, אפשר להניח כי לשניים פטנטים רבים לשתף אחת עם השנייה, כך שאולי, רק אולי, גם חברות אחרות ילמדו מהצעד.