מסמך פנימי שדלף לרשת מגלה כי גוגל תחל מדיניות חדשה בהפצת עדכוני מערכת האנדרואיד בגרסת 4.4 KitKat. על פי הפרטים, גוגל תחייב יצרניות כמו סמסונג, HTC, סוני ועוד לשחרר מכשירים חדשים עם גרסת האנדרואיד 4.4 או עדכון למכשירים קיימים בתוך 9 חודשים, אחרת היא לא תאשר להם להשתמש שירותי גוגל החיוניים (חנות אפליקציות, Gmail, מפות וכו’).

“החל מפברואר 2014, גוגל לא תאשר יותר הפצות GMS (יישומי גוגל – Google Mobile Services) על מכשירי אנדרואיד חדשים הנשלחים עם גרסאות ישנות”, נאמר במסמך הפנימי ומוסיף: “לכל פלטפורמה שתשוחרר תהיה חלון זמן לאישור GMS שייסגר בתוך 9 חודשים לאחר השקת העדכון למערכת האנדרואיד”.

במילים אחרות, היצרניות יהיו מחויבות לעדכן את המכשירים הרצויים בתוך 9 חודשים מזמן יציאת העדכון אם הם מעוניינים לקבל את אישור גוגל ושימוש בשירותי גוגל, כך שהן לא יוכלו להשתהות ו”לגרור רגליים” כפי שקורה כיום בעיקר בשוק מכשירי הביניים והמכשירים הנמוכים, כך למעשה בכל השקת גרסה חדשה היצרניות יוכלו לקבל אישור לעדכון המערכת המותאמת שלהן בתוך זמן קצוב.

עוד מוסיף המקור כי גוגל מאיצה ביצרניות לתמוך בגרסה האחרונה, ולא להכניס לשוק גרסאות ישנות כמו Gingerbread 2.3 שכן הם לא מקבלים את כל יכולות מערכת האנדרואיד המודרנית, והגרסה החדשה אף מותאמת למכשירים עם זיכרון של 512MB בלבד.

נראה כי גוגל החליטה לקחת ברצינות ולשים סוף לתופעה של חוסר עדכונים מצד היצרניות, ועם גרסת האנדרואיד 4.4. KitKat הנחשבת לרזה ומותאמת גם למכשירים הפשוטים, לא אמורים להיות תירוצים. כיום, מעל 4 חודשים לאחר השקת גרסת KitKat, ישנם פחות מ-2% מסך המכשירים המריצים גרסה זו.