אחת מהביקורת על הנקסוס 5 (Nexus 5) האחרון, הייתה בתחום הצילום או יותר נכון בצד התוכנתי של הצילום.  בשונה מהצד החומרתי שבו נוסף המייצב תמונה אופטי (OSI) העוזר בלכידת תמונות, בצד התוכנתי גוגל לא הכניסה שינויים משמעותיים במצלמה. לעומת זאת ניתן לראות שגוגל (Google) כן טרחה להוסיף שינויים באפליקציית אחרות כגון: אפליקציית המסרים  Hangouts משולבת עם הודעות SMS, חייגן חכם, אנשי קשר ומסך בית משולב עם ה Google Now ועוד.

המפתח ג'וש בראון (Josh Brown) והעורך רון ארמדו (Ron Amadeo) מהאתר Ars Technica מביאים לנו את הבשורות המשמחות לאחר בחינה של מספר שורת קוד של גרסת האנדרואיד האחרונה. לדבריהם, המפתחים של גוגל עבדו במרץ על האפליקציה במשך 10 חודשים אך לא הספיקו לסיים את הכנת האפליקציה ביחד עם הכרזת ה- Nexus 5 ואנדרואיד קיטקט 4.4 (Kitkat) בתאריך 31 לאוקטובר. כך הם גילו כי נכתבה הערה "Do not merge: Hide new camera API – Not yet ready" ( או בעברית"הסתר ממשק מצלמה חדש, עדיין לא מוכן").

הפיצ'רים חדשים והנחוצים שככל הנראה יגיעו בגרסה הבאה הם תמיכה בפורמט הלא מכווץ והעשיר RAW, זיהוי פנים הכולל אלגוריתם הנותן מספר ייחודי לכל מצטלם, Burst mode שמאפשר מספר צילומים מהירים ברצף, ותמיכה באביזרי עזר חיצונים בדומה ל- Sony QX10.

האם נראה בקרוב עדכון לגרסת הקיטקט (4.4.1?) הכולל את יישום המצלמה החדש בצירוף תיקוני הבאגים הקטנים שהתגלו עד כה בנקסוס 5 שהם שמע נמוך ברמקול, זלילת סוללה בחיבור Wi-Fi  והבאג באפליקציית ה-Hangouts ? אנחנו מאוד מקווים שכן.