לוגו גוגל

האם בקרוב נוכל לרכוש מנוי סלולרי מחברת גוגל (Google) במקום מחברה ישראלית? לפני כחודש, במהלך תערוכת NWC 2015, הודיעה גוגל כי חתמה על הסכם עם חברות T-Mobile ו-Sprint בארצות הברית, אשר יאפשר למנויים להתחבר לרשתות הללו דרכה, ובכך להציע שירותי שיחות, מסרונים ואינטרנט סלולרי כדי לשפר את איכות השירות והקליטה. הרעיון הוא שמנוי של גוגל יוכל למעשה להתחבר באופן אוטומטי לתשתית של שתי החברות הללו כאשר ה-WiFi אינו זמין, באמצעות שירותי נדידה שיבטיחו שירות טוב יותר בכל האזורים.

כעת מתברר כי גוגל מתכננת להרחיב את המהלך גם ליבשות אחרות בעולם. עיתון ה-Telegraph מדווח כי גוגל נמצאת במגעים עם חברת Hutchison Whampoa, שבבעלותה רשת '3' אשר נפוצה בבריטניה ובאירופה, ובנוסף עם חברות סלולריות נוספות ברחבי אסיה. דיווחים נוספים טוענים שתאגיד Hutchison Whampoa מחפש בכל מקרה דרך להוזיל את עלויות הנדידה באירופה, כך ששותפות עם גוגל עשויה להיות רווחית עבורו.

יחד עם זאת, דיווחים סותרים טוענים כי השותפות בין שתי החברות לא תוביל בסופו של דבר להרחבת ההסכם ליבשת אירופה, כך שנותר רק לחכות ולראות מה יניב שיתוף הפעולה בין השתיים, ומה תהיה משמעותו לגבי השירות שתציע גוגל בעתיד גם למדינות נוספות.