מוקדם יותר השנה כתבנו כאן על שירות שצפוי להגיע מגוגל המכונה Nearby, שירות שהוסבר כאפשרות לקבל מידע מידי בהתאם למיקומו של המשתמש. הפרטים אז היו דלים למדי וכעת דיווח חדש שופך אור על מה שאנו צפויים לראות.

השירות החדש אשר יכונה Copresence יסייע לנו להעביר מידע בין מכשירים כמו קבצים, הודעות, תמונות, תכנים אישיים ועוד. מעין שירות המשלב את יכולות ה-Apple AirDrop ל-Android Beam יחדיו. השירות יהיה חוצה פלטפורמות, כלומר נוכל לשתף מידע בין מכשירים שונים, כולל מכשירים מבוססי מערכת ה-iOS ואף נוכל לשתף זאת ישירות למחשב באמצעות הדפדפן או תוכנה שתותקן מראש.

כדי לבצע אימות בין מכשירים, יתבצע שימוש במיקום הפיזי, קישוריות Bluetooth או אף ייתכן כי שני המכשירים יוכלו “לדבר” אחד עם השני על ידי שליחת אותות קול, והעברת התכנים תתבצע באמצעות קישוריות ה-WiFi, בין אם זה דרך הרשת המשותפת או בקישור ישיר של WiFi Direct.

המקור לדיווח הצליח לדבריו לשלוף את התמונות שאנו רואים כאן, אשר ניתן לראות בהן רמז לבאות. לדבריו, גוגל אף צפויה לשחרר ערכת פיתוח כך שהשירות לא יוגבל רק ליישום של גוגל אלא למגוון רחב של פתרונות שיוכלו להשתמש בפרוטוקול כדי לשתף תכנים בין אנשים ומכשירים.

כיום ישנם מספר שירותים המאפשרים לבצע העברת נתונים בין מכשירים ומלבד ה-Android Beam (המכונה בשמות שונים אצל היצרניות), ישנן אפליקציות צד שלישי וכן ה-AirDrop של אפל.