גוגל (Google) ממשיכה להוסיף מאפיינים לאפליקציית המפות שלה, ה-Google Maps. אחרי ההתראות על מצלמות מהירות שבמסלול הנסיעה, היא מאמצת עוד מאפיין הקיים ב-Waze: מד מהירות.

התוספת החדשה מוצגת בצד שמאל בחלק התחתון של האפליקציה (או בצד ימין במקרה של הגרסה העברית). שם המהירות המותרת באותו קטע כביש. אולם, כאשר עוברים את המהירות המותרת, יוצג לצד זאת גם מד מהירות עם המהירות העדכנית של הרכב בצבע אדום מודגש, כך המשתמש ידע כי הוא עבר את המהירות המותרת מעבר לטווח המותר בחוק.

Google Maps speedometer

עוד חידוש במפות של גוגל הוא כמעתה, הם יכלו להציג התראות חירום בזמן אמת בתוואי הדרך. כך לדוגמה, במקרה של אסון טבע גדול, המשתמש יקבל התראה כי בדרך ישנם דרכים חסומות וכי עליו לבצע מעקף. מלבד זאת, גם בשיטוט במפה שלא בניווט, יצג את האזורים הבעייתיים בצבע אדום בימים גם שלאחר ההתרחשות. כך לאחר רעידת אדמה, הוריקן או הצפות, במפות של גוגל יהיה ניתן לצפות במקומות שאליהם לא מומלץ להגיע.

Earthquake, flood, and hurricane maps

שני המאפיינים יחלו להגיע למשתמשים במספר מדינות בעולם בחודשים הקרובים, הן למשתמשי האנדרואיד והן ל-iOS. מד המהירות יגיע תחילה למשתמשים בארה”ב, אנגליה וברזיל. התראות החירום יגיעו קודם לכן להודו, שם נושא ההצפות גובה קורבנות רבים מידי שנה.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.