לא ברור מתי התכונה החדשה הזו תגיע לישראל, אם בכלל, אבל בגוגל (Google) שדרגו את היכולת לזהות ב-Google Maps את המקומות בהם ניתן לטעון רכבים חשמליים. בגרסה החדשה של האפליקציה לא רק שניתן יהיה לראות על המפה באופן כללי היכן נמצאות תחנות, ניתן יהיה לומר למערכת למצוא ולהציג תחנות שמתאימות במדויק לסוג הפלאג בו משתמש הרכב.

טסלה (Tesla) משתמשת בפלאג קנייני, המכוניות של ניסאן (Nissan) משתמשות בפלאג של CHAdeMO, ואילו BMW ופולסוואגן משתמשות בפלאג ששמו CCS, ויש עוד כמה.

כעת בעת שמבצעים חיפוש אחר תחנות הטענה לרכבים חשמליים מופיע תפריט צץ חדש שמבקש לבחור את סוג הפלאג מהרשימה, שגם מציגה את התמונות באופן ויזואלי כך שניתן לבדוק זאת גם באופן ידני ברכב. לאחר הבחירה מוצגות התחתנות התואמות בלבד.

ניתן גם להגדיר באופן קבוע את הפלאג בו משתמשים כדי לראות את התוצאות מייד, ובמקרה של יותר מפלאג אחד – לדוגמה, בבית בו משתמשים ביותר ממכונית חשמלית אחת – ניתן לעבור בין האפשרויות בלחיצה קלה.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.