אין זה חדש שגוגל (Google) יודעת עלינו כמעט הכל, במיוחד היכן אנחנו מסתובבים במהלך היום. כעת עם כלי חדש, גם אתם תוכלו לצפות במקומות שביקרתם בארץ ובעולם.

Google Timeline היא תכונה חדשה מציגה את מפת העולם ב-Google Maps עם נקודות אדומות שמסגירות היכן ביקר המשתמש לאורך התקופה שהוא בוחר. ניתן לצפות בהיסטוריה אישית ואף לבחור יום, חודש או שנה מסוימת: “ציר הזמן שלך מאפשר לך לצפות בשגרה היום-יומית שלך בעולם האמיתי, לראות את הטיולים שצילמת ולקבל הצצה למקומות שבהם אתה מבלה את זמנך”, נכתב בבלוג הרשמי של החברה.

מי שמשתמש כבר בשירות Google Photos החדש, יוכל אף לצפות בתמונות שצולמו במהלך במקומות שונים בארץ ובעולם, ובגוגל מדגישים כי המידע המוצג הוא פרטי וזמין רק למשתמש עצמו.

מי שבכל זאת חושש לפרטיותו, יוכל למחוק היסטוריית מיקומים ביום מסוים או באופן כללי, בכל עת שירצה בכך. יתרה מכך, ניתן להגדיר מקומות פרטיים, כך שגוגל לא תשמור נתונים לגביהם, או לחלופין ללתת לאזור מסוים כיוני, כדגומת 'הבית של ההורים' או 'עבודה', והנקודות יוצגו בהתאם.

הנתונים נאספים התאם לאופי השימוש של כל אחד ואחד, וזה נכון בעיקר לבעלי מכשירים מבוססי מערכת ההפעלה אנדרואיד (Android) עם שלל שירותי גוגל המשולבים בה כברירת מחדל. מי שאינו מעוניין באיסוף המידע יכול להגדיר זאת בהגדרות הפרטיות בחשבון האישי שלו.

כלי זה מחליף את ה-Google Location History שהיה בשימוש בעבר.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.