בחודש שעבר משמתמש חמד לצון וצייר ״גרפיטי״ עוקצני כלפי אפל על-גבי המפה בשירות מפות גוגל (Google Maps), אשר גרם מבוכה רבה לחברה. בעקבות המקרה עצרה החברה את תהליך האישור האוטומטי וכעת כל שינוי שנערך במפות דרך כלי ה-Map Maker עובר בדיקה ידנית. אך נראה כי זהו לא הצעד הסופי בו נוקטת החברה – ובגוגל החליטו להשהות, באופן זמני, את הפעילות של עורך המפות.

את ההודעה המצערת בישרה פאביטרה קאנאקארג׳ן (Pavithra Kanakarajan) מנהלת המוצר של מפות גוגל בפורום המוצר והחל ממחר עורך המפות לא יהיה זמין. פאביטרה מציינת כי ההחלטה מגיעה לאחר התקפות ספאם הולכות וגוברות כשבשיאן הגרפיטי העוקצני שהכה גלים וכאמור גרם לגוגל מבוכה גדולה. נראה כי תהליך האישור הידני הוא מסורבל (או תובעני) ולמרות שהחברה ביצעה מספר שינויים בהליך האישור נראה כי יש צורך בפתרון מקיף יותר, ועד שזה יקרה, החליטו בחברה להשהות את כלי עריכת המפות בכל העולם. בהודעה נראה כי פאביטרה מדגישה מספר פעמיים כי מדובר בצעד זמני בלבד.

מאכזב לראות כי למרות שגוגל חרטה על דגלה את הפתיחות באינטרנט ובעד תוכן אשר מנוטר על-ידי המשתמשים, בגלל מספר מצומצם של תפוחים רקובים כולם נענשים.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.