את שירות המפות של גוגל (Google Maps) ניתן למצוא על מגוון פלטפורמות החל מסמארטפונים, מחשבים אישיים ועוד. אך בחברה מעוניינים להגדיל את נתח השוק של המשתמשים במפות גוגל והכריזו בבלוג הרשמי של מפות גוגל כי הם עובדים בשיתוף פעולה עם נינטנדו ומפתחת המשחקים Square Enix על גירסה ייעודית של גוגל מפות עבור קונסולת ה-Nintendo Famicom (או NES, כפי שהיא מותגה במערב).

עבור קוראינו שלא התבגרו בשנות ה-90' נזכיר כי קונסולת ה-Famicom (בארץ נמכרה גירסת פיראטית שלה אשר כונתה "מגאסון") הייתה פופולרית במיוחד בתחילת שנות ה-90', בעולם נמכרו יותר מ-60 מליון קונסולות ובגוגל רוצים לנצל את הפופולריות של המערכות הזו ופתיחו במיוחד בשבילה גירסה ייעודית של גוגל מפות אשר מגיעה עם מחסנית משחק מיוחדת המסוגלת להתחבר לאינטרנט. על מנת להתגבר על קשיי הפיתוח עבור קונסולה בת יותר מ-25 שנה, צוות גוגל מפות נעזר בנינטנדו וב-Square Enix, חברת פיתוח אשר פיתחה להיטים כמו פיינל-פאנטאזי על הקונסולה של נינטנו.

כדי לפעול על החומרה המיושנת בחברה המירו את המפות ותצלומי הלוויין למפות בסגנון '8-ביט' אשר נראות כאילו הגיעו היישר מעולם משחקי התפקידים של פעם, כמו זלדה או פיינל-פאנטאזי אך לא רק המפות המרו אלא גם תצלומי ה-Street View זמינים באותה תצורה. בחברה מציינים כי המחסנית המיוחדת תהיה זמינה בחנויות גוגל בקרוב ואף עובדים על גירסה ייעודית עבור קונסולת הגיים-בוי.

קרא עוד:  פייסבוק בוחנת לאפשר למשתמשים לראות פחות התראות

גוגל מאפשרת טעימה משירות המפות ב-8-ביט כל מה שצריך הוא להיכנס לקישור הבא. או להיכנס לאתר גוגל מפות לשנות את שיטת התצוגה ל-"Quest".

אם עדיין לא הבנתם, גוגל לא מתכוונת באמת לשחרר גירסה של מפות גוגל ל-Famicom ומדובר בהלצת 1 באפריל המסורתית של החברה בה היא מכריזה על מוצרים הזויים כמו גוגל תרגום משפת החיות ועוד.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.