אפליקציית המפות של גוגל, Google Maps, ממשיכה במאמציה כדי לגרום לנו לבחור בה לכל צרכי הניווט: בעדכון האחרון למשתמשי אנדרואיד (Android), נוספה האפשרות לצפות בעדכוני תנועה בזמן אמת כדי שנוכל להימנע ככל האפשר מעמידה מיותרת בפקקים.

האפשרות המכונה Traffic Nearby וזמינה כעת בגרסה 9.39, תציג בפנינו כבישים עמוסי תנועה באזור בו אנחנו נמצאים כדי שנוכל לנהוג דרך דרכים אלטרנטיביות כדי להימנע מהפקקים. כלומר, האפליקציה תציג על המפה את הדרכים העמוסות בסביבתנו, גם אם לא בחרנו נתיב נסיעה ונכנסו ל-Driving Mode (מצב נהיגה). כאשר בחרנו את מסלול הניווט שלנו, האפליקציה תעשה כל שביכולתה כדי לכוון אותנו לדרכים פנויות, ממש בדומה לווייז (Waze).

ניתן אף לגשת לאפשרות החדשה ישירות על ידי יצירת קיצור דרך במסך הבית שלנו דרך תפריט הווידג'טים באנדרואיד. בנוסף הוסיפה לאחרונה גוגל אפשרות אחרת, Hands Free Driving, המאפשרת לשלוט על הניווט בפקודות קוליות מבלי צורך לגעת במכשיר, כמו גם למצוא יעדים חדשים, לסמן מספר נקודות על המפה ולקבל מידע על מזג האוויר – כל זאת בזמן נהיגה.

Traffic nearby כאמור זמין כרגע רק למשתמשי אנדרואיד, וגוגל טרם פרסמה מתי תעדכן גם את האפליקציה למשתמשי iOS. העדכון מופץ בהדרגה לכל המכשירים התומכים וזמין להורדה בחנות Google Play.

google-maps-traffic-nearby-screenshots