לאט ובשקט, גוגל (Google) מספחת לעצמה עוד ועוד מאפייני ניווט באפליקציית המפות שלה, Google Maps, אשר  הולכת ונראית דומה יותר ויותר לאפליקציית Waze שבבעלותה. לאחר שהציגה לפני כשש שנים את אפשרות הניווט Turn-by-turn navigation, שמציעה ניווט בזמן אמת כולל דיווחי תנועה, כעת היא מוסיפה גם את דיווחי התנועה באופן אוטומטי, גם עבור אנשים שלא מנווטים במסלול מסוים.

העדכון האחרון לאפליקציה מציג מצב חדש שנקרא Driving Mode, אשר מסוגל להציג את דיווחי התנועה גם במהלך נסיעה שגרתית רגילה ללא ניווט. המשמעות היא שאם אתם יודעים בדיוק לאן אתם רוצים לנסוע, ולכן לא משתמשים באופציית הניווט, המצב החדש יעדכן אתכם בהתראות ודיווחי תנועה בזמן אמת גם במהלך הנסיעה.

בנוסף מסוגל המצב החדש לזהות מראש את מסלול הנסיעה שלכם לפי היסטוריית החיפושים שלכם, מבלי צורך להזין שוב את הכתובת. כך, למשל, אם אתם נוסעים באופן קבוע לאותו מקום ביום ובשעה קבועים, Driving Mode יציג לכם אוטומטית את המסלול המומלץ לנסיעה זו, דבר שכאמור מזכיר את האפשרות הקיימת ב-Waze.

העדכון החדש מביא ל-Google Maps גם ממשק משתמש מעט שונה שמאפשר שליטה טובה יותר על הוראות הניווט הקוליות, ומאפשר להגדיר דברים נוספים ידנית כמו למשל את האפשרות להסתיר את תמונת המקום, שמופיעה בדרך כלל באופן אוטומטי. עדכון Google Maps 9.19 יהיה זמין להורדה עבור כל המכשירים בימים הקרובים.