אט אט גוגל מקשיחה את העמדות בכל הקשור למערכת האנדרואיד שלה. אם זה יישומים בלעדיים למכשירי הנקסוס או הגבלות עיצוביות שדרשה מהיצרניות. כעת נוספה עוד דרישה: הצגת לוגו אנדרואיד בהפעלת המכשיר.

בעבר, כאשר התאמות המערכת היו מינימליות אם בכלל, לוגו האנדרואיד הוצג כברירת מחדל בכל הפעלה של מכשיר, אולם עם הזמן וככל שממשקי המערכת וההתאמות הפכו לפופולריים יותר, נעלם לוגו האנדרואיד והמשתמשים הפחות טכנולוגיים חשבו בטעות כי המכשיר רץ על מערכת “גלקסי”, “MIUI” או “Sense” וכלל לא מדובר במערכת האנדרואיד של גוגל. למעשה, השמות כה רבים וכל חברה בחרה למתג את ליין המכשירים שלה בשמות שונים – אקספריה, טרנספורמר, דרויד (Verizon) והרשימה עוד ארוכה.

אבל כל זה הולך להשתנות: גם במכשיר ה-Galaxy S5 וגם ב-HTC One מוצג לוגו האנדרואיד והכיתוב “Powered by Android” בהפעלה הראשונית של המכשירים, והם כנראה לא האחרונים. גוגל מאוד רוצה שיזהו את מותג האנדרואיד הרץ בתוכם, ממש כמו שהסולגן של אינטל המודבק במדבקה קטנה על כל מחשב נייד (Intel Inside).  דרישה שיווקית אמנם אבל חשובה מאוד בעולם התחרותי.

בדיוק מה דרשה גוגל או מהם התנאים שחייבים לעמוד בהם היצרניות זה עוד לא ברור, אולם ידוע כי כדי לאפשר גישה במכשיר לחנות הגוגל פליי ולשירותי גוגל על היצרנית לעמוד בדרישות מסוימות ולקבל על כך רשיון.

קרא עוד:  גוגל החלה לעדכן את מכשירי ה-Pixel דרך חנות האנדרואיד

כך או כך, זה רק עוד צעד קטן להראות לעולם כמה אנדרואיד מוטמעת במכשירים ניידים ברחבי העולם.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.