לאחר יותר משנה של ניסיונות, הכריזה גוגל (Google) על שינוי משמעותי בשירות ג'ימייל (Gmail), שעשוי לשנות לחלוטין את האופן בו אנשים משתמשים במיילים.

החברה שילבה בשירות את טכנולוגיית AMP, שנועדה במקור להאיץ את הגלישה בטלפונים סלולריים על ידי יצירת עמודים קלים ואינטראקטיביים. כך, לדבריה, "המיילים שלכם יכולים להישאר מעודכנים כך שתראו תמיד את המידע העכשווי ביותר".

כדוגמה ליישום של הפרוטוקול הציגה גוגל איך במקום לקבל מייל על תגובה על מסמך משותף ב-Google Docs, ללחוץ על קישור כדי להשיב לתגובה ומאוחר יותר לקבל מייל עם תגובה נוספת וכן הלאה, המייל מאפשר להשיב על התגובה, ואף מציג את התגובות הבאות שמגיעות בזמן אמת.

gmail_comment.gif

דוגמאות נוספות שהציגה גוגל כוללים אפשרות לדפדף בקטלוג חדרי מלון ולבצע הזמנה בלי לצאת מהמייל, לאשר הגעה לאירוע או למלא טופס – הכל בתוך המייל, בלי ללחוץ על קישורים לאתרים חיצוניים או להוריד קבצים ולפתוח אותם בתוכנות חיצוניות.

החברה משווה בין המהלך הזה למעבר מאתרים פשוטים עם טקסט וכמה תמונות לאפליקציות – אלא שבניגוד לתפיסתה בעולם האפליקציות, בו היא מאשרת לכל אחד ליצור כאלו למשתמשיה ללא בקרה, כאן רק שולחים שייבדקו על ידי צוות ג'ימייל יוכלו לשלוח מיילים אינטראקטיביים.

כרגע המיילים החדשים עובדים רק במחשב, אך החברה הבטיחה תמיכה בטלפונים בקרוב. גם מי שאינו משתמש ג'ימייל יוכל ליהנות מהם, שכן הם נתמכים גם בשירותים גדולים מתחרים כמו Outlook של מיקרוסופט (Microsoft), יאהו (Yahoo) ועוד.