כשנה לאחר שהכריזה על Lens, אלגורים לימוד מכונה המסוגל לזהות ולנתח אובייקטים בתמונות, הודיעה גוגל (Google) כי היא תשלב את הטכנולוגיה בתוך אפליקציית Google Photos עבור מכשירי אנדרואיד התומכים ב-ARCore ובהמשך גם למכשירי iOS, זאת לאחר שרק משתמשי Pixel נהנו ממנה בחודשים האחרונים.

אלגוריתם Lens מסוגל לזהות ולהבין מה הוא רואה בתמונה ולנצל זאת למגוון שימושים. כך לדוגמה האלגוריתם יכול להציע למשתמש לבצע פעולות נוספות באמצעות שירותי גוגל שונים, החל בחיפוש בגוגל אחר פריטים דומים, או איתור מסעדות קרובות אשר מגישות את המנה שהמשתמש מצלם באמצעות מפות גוגל.

TextSelection

מלבד זאת, גוגל גם הודיעה כי Lens יקבל פונקציונליות ושיפורים נוספים. האלגוריתם יהיה מסוגל להבדיל בין סוגי צמחים שונים, לזהות מגוון גדול של בעלי חיים ובכלבים את סוג הגזע המסוים. ניתן אף יהיה לצלם כרטיס ביקור והאלגוריתם יסייע ליצירת איש קשר חדש. בהמשך מתכננת החברה אף לייצר חוויות משתמש אישיות – כמו למשל פחית שתייה שהופכת למותאמת כאשר מביטים בה מבעד למצלמה.

השילוב של Lens יתרחש בהדרגה ב-Photos בשבועות הקרובים, תחילה לבעלי מכשירי Pixel, סדרת Galaxy S7 ו-+S7, דגמי LG V30 וכן OnePlus 5. לאחר מכן ב-iOS.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.