משקפי המציאות המדומה של לנובו

לנובו (Lenovo), בשיתוף פעולה גם גוגל (Google), הציגה בתערוכת CES 2018 משקף מציאות מדומה עצמאי בשם Mirage Solo ובמקביל גם מצלמת VR חדשה, Mirage Camera.

שני המוצרים החדשים מתגאים בתמיכה בפורמט VR 180, פורמט הוידאו החדש של גוגל, המספק פתרון של צפייה מותאמת לכל סוגי המכשירים יחד עם שיפור באיכות התמונה. המשקף, Mirage Solo, הוא הראשון בשוק התומך בפורמט החדש.

המשקף אינו דורש חיבור לטלפון או למחשב וניתן באמצעותו להפעיל משחקים, אפליקציות ותכני מציאות מדומה דרך הרשת או באופן מקומי. הוא פועל על פלטפורמת Daydream הכוללת גישה לחנות אפליקציות והניווט בתפריט מתבצע בסיוע בקר המשחק.

Mirage Solo פועל על מערכת-על-שבב Snapdragon 835 המשולב עם זיכרון עבודה של 4 ג'יגה-בייט, חומרה שזהה לזו שמשולבת בטלפוני הדגל של 2017. הסוללה המובנת מספיקה לעד 7 שעות משחק לפני שתדרוש טעינה והמסך בתוכו הוא בגודל 5.5 אינץ' ברזולוציה של 1280×1440 פיקסלים.

המחיר לא פורסם אך אפשר לשער כי המשקף יוצע סביב 200 דולרים, בדומה למחיר של Oculus Go.

מצלמת VR

כאצמור, לנובו הציגה גם את Mirage Camera, מצלמה עצמאית המסוגלת לצלם וידאו במציאות מדומה. למצלמה שתי עדשות 'עין הדג' שיכולות לצלם ב-180 מעלות ומצוידות בחיישן של 13 מגה-פיקסל כל אחת. היא מסוגלת לצלם באיכות וידאו של עד 4K ולשתף את הסרטונים דרך פלטפורמות תומכות כמו יוטיוב (YouTube) או פייסבוק (Facebook).

קרא עוד:  וידאו חושף: כך נראה שיתוף הקבצים המהיר בין מכשירי האנדרואיד

אין לה מסך משלה כך שאם מעוניינים לצפות ולהזרים בשידור חי יש צורך לחבר אליה את הטלפון בקישוריות WiFi. המצלמה תומכת כמובן בהצגת הוידאו ב-Mirage Solo ובכל מוצרי פלטפורמת Daydream כמו טלפונים ומשקף של חברות שונות.

צפו בוידאו שצילמנו בביתן לנובו ב-CES 2018: