לצד מכשירי ה-Pixel 4 גוגל (Google) הכריזה רשמית על ה-Pixelbook Go, מחשב נייד חדש המבוסס על מערכת ההפעלה Chrome OS. בהתאם לשמועות מדובר במחשב בעל תצורה "קלאסית" וללא מסך מתנתק או מסתובב, כאשר עיקר החידוש הוא במחיר: דגם הבסיס של ה-Pixelbook Go יימכר בארה"ב תמורת 649 דולרים, מה שהופך אותו לנגיש בהרבה מה-Pixelbook המקורי שתומחר ב-999 דולרים.

במחיר זה כולל המפרט מעבד Intel Core m3, שמונה גיגה-בייט של זיכרון עבודה, נפח אחסון של 64 גיגה-בייט, ומסך מגע בגודל 13.3 אינץ' ובאיכות HD. בתוספת תשלום ניתן לשדרג כמעט את כל רכיבי המפרט, עד למעבד Core i7, 16 גיגה-בייט זיכרון, 256 גיגה-בייט לאחסון ומסך ברזולוציית 4K – עד מחיר מקסימלי של 1,399 דולרים.

Image result for PIXELBOOK GO

כל הדגמים כוללים מארז עשוי מגנזיום, משטח מחוספס בצידו התחתון של המחשב (לאחיזה טובה יותר), מקלדת מלאה וצמד רמקולים. שני חיבורי USB-C משמשים הן לטעינה והן לחיבור אביזרים חיצוניים, ולטענת גוגל טעינה של 20 דקות תקנה למשתמש זמן שימוש של לא פחות משעתיים. זמן הסוללה הכולל עומד על כ-12 שעות.

ל-Pixelbook Go אין קורא טביעות אצבע או כל סוג אחר של הגנה ביומטרית, אך ניתן "להצמיד" אותו למכשיר אנדרואיד, כך שהמחשב ישתמש בסורק טביעות האצבע של הטלפון החכם. הוא יוצא למכירה בשני צבעים: שחור ו-"לא ורוד", כאשר הדגם השחור הוא הראשון שיגיע למדפי החנויות בעוד מספר שבועות.

קרא עוד:  כרום יחל לחסום הורדת קבצים מאתרים לא בטוחים