גוגל הכריזה על פרויקט חדש שמטרתו להביא יכולת מיפוי בתלת מימד למכשירי הסמארטפונים. הפרויקט המכונה “Project Tango” יאפשר למפתחים למפות מבנים ואזורים נרחבים בקלות ויעילות לצור שימוש בניווט בתוך מבנים, משחקים, ועוד.

“אנו נוכל לתת למכשירים ניידים הבנה אנושית בקנה מידה של מרחב ותנועה”, אמר ג’וני לי (Johnny Lee), ראש הפרויקט והוסיף: “מה אם אתה לדוגמה את יכול לפני רכישת רהיטים לבית, להסתובב עם הסמארטפון שלך בחדר הרצוי ופשוט ללכת לחנות ולהטמיע את המוצר בחדר הווירטואלי?”.

שימוש חשוב נוסף ואולי אחד הנושאים החמים בתקופה האחרונה היא יכולת למפות מבנים, כך שניתן להפעיל את הסמארטפון, להיכנס לדוגמה לקניון הקרוב ולהגיע לחנות הרצויה במהירות ואף למיקום המוצר המדויק בתוך החנות עצמה. גם לקויי ראייה יוכלו להינות מהטכנולוגיה החדשה אשר תוכל לסייע להם להגיע ממקום למקום בקלות יתרה.

מכשיר הטנגו עובד על ידי שימוש בחיישני תנועה, מצלמה וחיישן עומק הבנוי בגבו ומסוגל לבצע יותר מ-1.4 מיליון מדידות בשנייה. בעת תנועת המכשיר החיישנים מזהים את מיקומו, ממפים המקום בתלת מימד את השטח ומסוגלים לצלם ולהבין מה נמצא לפניהם. גוגל תחלק 200 מכשירים שכאלה למפתחים מובלים עבור למיפוי מבנים, יפתחו משחקים וינצלו את האלגוריתם החדש וחיישני המכשיר.

לי הוא אחד המובילים בתחום ואחראי בין היתר ליצירת כלים וירטואליים לשלט ה-Wii של נינטנדו וכן סייע למיקרוסופט לפתח את ה-Kinect עבור ה-Xbox. לפרויקט שותפים מספר אוניברסיטאות בארה”ב, חברת Bosh הגרמנית וכן חברת Movidius אשר מפתחת פלטפורמה למכשירים ניידים לצורך עיבוד המידע ולשלבה בחיים האמיתיים.

קרא עוד:  גוגל הסירה מהחנות 600 אפליקציות - בגלל פרסומות המשתלטות על המסך

Project Tango נמצא בשלבים מוקדמים של הטכנולוגיה, אבל עדיין מדובר בפתרון יעיל הרבה יותר מאשר הטכנולוגיות הקיימות למיפוי, כך שבעתיד הלא רחוק נוכל לראות את התוצאות בין אם זה אפליקציות ניווט או משחקים חדשניים. עוד מידע בעמוד הפרויקט.