כפי שציפינו, גוגל הכריזה ב-Google I/O 2013 על שירות משחקים חדש המכונה Google Play Games המאפשר לסנכרן נתוני משחק בין מכשירים ולהוסיף תמיכה בקשר חברתי בין המשחקים לשחקנים.

מדובר בערכת שירותים למפתחים (API) המיועדת למערכת האנדרואיד אך גם למערכת ה-iOS, מה שאומר שבעתיד נוכל להשוות תוצאות ונקודות בין שחקנים ולשחק אחד נגד השני בפלטפורמות שונות.

השירות בענן של גוגל ייגבה את המידע האישי והשמירות של המשחקים ויסנכרן אותם לכל מכשיר שבו המשתמש נכנס עם חשבון גוגל האישי שלו, כך שבדומה לסנכרון של מיילים, אנשי קשר ועוד, תוכלו לטעון את הגדרות המשחק תמיד ולהמשיך מאותו מקום לא משנה אם זה סמארטפון או טאבלט.

כל מפתח יוכל להקים מיני פורטל במשחק שיאפשר לצפות בנקודות של שחקנים אחרים, לבחור שחקן להתחרות בו ולהזמין חברים חדשים בזמן אמת ובמהירות.

השירות Google Play Games יפעל בתמיכה למערכת האנדרואיד 2.2 ומעלה החל מהיום , ומשחקים נתמכים יגיעו בהמשך

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.