גוגל (Google) השיקה תוסף חדש ל-Chrome (כרום) המיועד לגייס גולשים לדיווח על אתרים החשודים כמרושעים, וכך לייעל את ההגנה על כלל הגולשים ברשת.

התוסף, שנקרא Suspicious Site Reporter, מציג מידע המסייע להחליט האם האתר חשוד, ומאפשר לשלוח לגוגל את כתובת האתר, כתובת ה-IP, צילום מסך וקוד ה-HTML שלו. לאחר השליחה מנתחת גוגל את הדו"ח ומחליטה אם האתר אכן ראוי להוספה למאגר Google Safe Browsing, הכולל את כל כתובות האתרים החשודים שאגרה גוגל עד כה ב-11 שנות קיומו של Chrome.

מלבד התוסף החדש, הודיעה גוגל גם על שדרוג ההגנה לכל הגולשים: אם עד כה גוגל רק הזהירה בעת הגעה לאתר חשוד, עתה היא תשווה את הכתובת שלו לאתרים שאליהם הגולש נכנס לאחרונה, או אתרים פופולריים עם כתובת דומה, ותציע לגולש לעבור לאתר הנכון, לפי הנחתה. כך, למשל, מי שיגלוש לאתר שהכתובת שלו תהיה g00gle.com, כשהספרה 0 מחליפה את האות O, הדפדפן יציע להפנות אותו ל-google.com.

גוגל ציינה כי ב-11 שנות פעילותו של מאגר האתרים החשודים שלה, שנועד במקור להגנה על משתמשי הדפדפן שלה בלבד, היא הגנה על גולשי דפדפנים ואפליקציות רבים מספור, וכיום מגנה על 4 מיליארד מכשירים בכל יום.