גוגל (Google) השיקה מהדורה ראשונה של פלטפורמת הפיתוח החדשה שלה המכונה ARCore, המביאה יכולות של מציאות רבודה לכל מכשירים המבוססים על מערכת האנדרואיד.

עם ARCore, גוגל תאפשר למפתחים לשלב ליצור אובייקטים תלת ממדיים ולשלבם באפליקציות שונות, בזמן הצגה של תמונה חיה. כך לדוגמה, נוכל לצלם תמונות וסרטונים ולהוסיף דמויות שונות הנעות במרחב, לקבוע את גודלן והיכן הן ימוקומו בזמן הצילום זאת בלי הצורך לסרוק את השטח לפני כן.

עד כה גוגל הציעה מספר מצומצם של מכשירים תחת 'פרויקט טנגו', אשר משלב מספר מצלמות הממפות את הסביבה. עם ARCore לא זקוקים יותר לחומרה ייעודית ומספיקה המצלמה הראשית שבאמצעותה יתבצע המיפוי. בגוגל אומרים כי הפלטפורמה תוכל לפעול גם על חומרה חלשה ועד סוף השנה ייתמכו 100 מיליון מכשירים. כבר כעת נתמכים מכשירי ה-Galaxy S8 ו-Google Pixel.

אצל המתחרה הגדולה אפל (Apple) שכבר הציגה פלטפורמת פיתוח דומה בשם ARKit, בדיוק היום היא הציגה מספר אפליקציות ומשחקים העושים שימוש ביכולות הללו. בין היתר הוצגה אפליקציית IKEA Place, אשר מאפשרת ללקוחות איקאה להציב את רהיטי החברה במרחב הבית וכך לדמיין כיצד תיראה התוצאה הסופית. עוד הוצג גם המשחק Our World המבוסס על הסדרה The Walking Dead בו השחקן נלחם נגד זומביים שמגיעים מכל עבר.

בגוגל וגם באפל מאמינים מאוד בעתיד המציאות המדומה והרבודה. גוגל מקדמת מזה זמן את פלטפורמת ה-Daydream VR ואצל אפל נטען לא פעם כי iPhone הבא יביא יכולות חומרה שיתמכו בפלטפורמה החדשה. עוד על דברים שאפשר לעשות עם מציאות רבודה, בעמוד הפיתוח של גוגל.