מראה חכמה

במאי 2015 הציגה גוגל (Google) את פרויקט ברילו (Brillo): מערכת הפעלה מבוססת אנדרואיד (Android) ל"אינטרנט של הדברים" (IoT). עכשיו משיקה גוגל גרסה משופרת למערכת ההפעלה הזו, ולרגל המאורע המבטיח זוכה המערכת גם לשם חדש: Android Things.

המערכת החדשה, כך מבטיחים בגוגל, מעניקה למפתחים אפשרויות נרחבות יותר למוצרים שייכללו במוצרים המחוברים כמו נורות, תרמוסטטים, תקעים חכמים ועוד, כולם כמובן חכמים. המפתחים יוכלו גם להשתמש בשירותי Google Play סביבת הפיתוח Android Studio ובכלי הפיתוח Android SDK, כך שהשם החדש, Android Things, פשוט מתבקש. כבר כעת היא מותאמת למחשבים הזעירים וללוחות המייקרים Raspberry Pi 3, ה-Edison של אינטל ו-NXP Pico, כך שמפתחים יכולים להתחיל בעבודה.

בנוסף מעדכנת גוגל את Weave, פרוטוקול התקשורת האלחוטית שמשמש לשליטה במכשירים החכמים עם מערכת ההפעלה Android Things. כעת תומך Weave במגוון רחב יותר של מכשירים וכולל ממשק תכנות יישומים (API) המאפשר אינטראקציות עם אפליקציות שפועלות על אנדרואיד או iOS – צעד נוסף בדרך למהפכה הדרמטית שכבר מתרחשת, ושעל פי הערכות תחבר לאינטרנט עד שנת 2020 לא פחות מ-50 מיליארד מכונות, מכשירים והתקנים.

גרסת ההדגמה הראשונה זמינה למפתחים כבר עכשיו.