גוגל (Google) הכריזה היום (ד') על גרסה חדשה למערכת האנדרואיד 8.1 'אוראו' המספקת מספר תיקונים וזמינה כבר כעת להורדה למכשירי החברה השונים ובראשם זוג מכשירי ה-Pixel 2 החדשים.

מי שאולי הכי מצפה לעדכון החדש הם בעלי ה-Pixel 2, זאת לאחר שהחברה חשפה כי לצמד המכשירים שבב ייעודי לעיבוד שתוכנן לבצע חישובים לצורך עיבוד תמונה ולמידת מכונה. החברה פיתחה בעצמה את מה שהיא מכנה כ-'Pixel Visual Core', מערכת על שבב (SoC) המשלבת שמונה ליבות עיבוד תמונה (Image Processing Unit) המסוגלת לבצע מעל ל-3 טריליון פעולות בשנייה וזו תחל לפעול רק עם העדכון 8.1.

עוד נאמר כי העדכון כולל בתוכו מספר תיקוני באגים, שיפורים למנגנוני האבטחה והטמעת טכנולוגיות לימוד המכונה שישמשו את שבב העיבוד החדש. לא ידוע האם גוגל התייחסה בעדכון לתקלות המסך שהתגלו ב-Pixel 2 XL כמו הבדלים גוונים וצריבה בקלות, אך לא ברור האם תקלות שכאלה אכן יכולים להיפתר רק בטיפול תוכנתי.

אנדרואיד 8.1 זמינה כבר כעת בגרסת המפתחים עבור מכשירי ה-Pixel, Pixel 2, דגמי ה-Nexus 5X, 6P ו-Pixel C. ניתן להוריד את קובץ התמונה המלא מאתר המפתחים, למשתמשים מתקדמים כמובן. השחרור הסופי יתרחש בחודש דצמבר.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.