גוגל חוגגת יום הולדת 5 לדפדפן הכרום על ידי הצגת דור חדש של יישומים. החל מאמש, גוגל השיקה קטגוריה חדשה בחנות המכונה “מיועד לשולחן העבודה”, המרכזת יישומים המסוגלים לפעול במצב לא מקוון וללא חיבור לרשת. היישומים פועלים עצמאית כאשר חלקם מבצע סנכרון מיד כאשר ישנה רשת זמינה. היישומים מסוגלים גם להשתמש ולנצל את חומרת המחשב כמו חיבור ה-USB או ה-Bluetooth, דבר שהיה מוגבל עד כה ליישומי הכרום השונים.

למרות שהיישומים עדיין מבוססים על טכנולוגיות רשת, אין צורך להפעיל את הדפדפן עצמו וניתן להפעילם ישירות משולחן העבודה או מסרגל הכרום החדש, ה-Chrome app launcher והן נפתחות כחלון עצמאי. “היישומים הללו חזקים הרבה יותר מבעבר, ויכולים לעזור לכם לעבוד בצורה יעילה יותר, לשחק משחקים על מסך מלא או ליצור תוכן מגניב מהרשת”, נכתב בפוסט הפרסום בבלוג של גוגל. בכך נוצרת פלטפורמה חדשה של יישומים שולחניים, שחסרה מאוד במערכות ההפעלה השולחניות ונראה כי גוגל מצליחים להשלים על החסר.

מספר יישומים כבר נמצאים בחנות שאותם הדגימה גוגל כמו ה-Pixlr לעריכת תמונות מתקדמת והוספת אפקטים, ה-Google Drive המאפשר לסנכרן ולעבוד עם הקבצים מקומית ומספק מספר כלים לעריכה, Wunderlist לכתיבת הערות רשימות ופתקים, Any Do הישראלית לניהול סדר יום, המשחק Cracking Sands ועוד מגוון מצומצם שאפשר למצוא כעת בחנות הכרום.

כרגע היישומים תואמים עבור מחשבי Windows, אך בקרוב מבטיחה גוגל גם תמיכה במחשבי מק ולינוקס.