כמה אימיילים שלחתם החודש? וכמה קיבלתם? האם אתם מודעים לכמות החיפושים שביצעתם דרך מנוע גוגל החודש? במידה ועניתם 'לא', אך מדובר בשאלות המעניינות אתכם – גוגל כאן לתת לכם את התשובות.

חולקת את המידע
גוגל הציגה אתמול (ד') שירות חדש המאפשר למשתמשים לקבל סטטיסטיקות חודשיות אודות השימושים שלהם בכלים ובשירותים השונים של החברה. בעזרת השירות החדש, שנקרא Account Activity יוכלו המשתמשים להתוודע אל 'אישיות הגוגל' שלהם.

לאחר שתרשמו לשירות, ישלח אליכם אימייל חודשי שיציג מגוון סטטיסטיקות כגון המדינות מהן התחברו לחשבון שלכם, הדפדפנים בהם גלשו ואף הפלטפורמות הסלולריות בהן השתמשו על מנת לגשת לחשבונכם. כמו כן, תוכלו לצפות במספר התוספים שהתקנתם, כמות האימיילים ששלחתם וקיבלתם, כמות החיפושים השונים שהתבצעו באמצעות מנוע החיפוש של גוגל והמונח שחיפשתם הכי הרבה. בנוסף, במידה ואתם משתמשים בשירות Latitude, תוכלו לצפות במקומות השונים בהם ביקרתם במהלך החודש האחרון.

בבלוג הרשמי של החברה, מסביר מנהל המוצר Account Activity אנדרס טורק (Andreas Tuerk), כי המוצר החדש שמציעה גוגל למעשה יכול לעזור למשתמשים לשמור על פרטיות ואבטחה, באמצעות הידע החדש שמתקבל בזכותו. לדוגמה, במידה והדו"ח יציג כי ניגשו אל חשבון המשתמש ממדינה בה מעולם לא ביקר, או דרך מכשיר שמעולם לא היה ברשותו – יוכל במהירות לשנות את הסיסמה, לנתק את כל המכשירים המחוברים ולמעשה למנוע מאותם משתמשים לגשת אל חשבונו בשנית.

קרא עוד:  ציון דרך: Word לאנדרואיד הגיעה למיליארד הורדות

בעוד שנכון לעכשיו מדובר בשירות בסיסי למדיי, גוגל מסבירה כי אלה רק צעדיו הראשונים. כמו כן, חשוב לציין כי הדו"ח אינו אוטומטי – במידה ואתם מעוניינים לקבל את הסטטיסטיקות, יהיה עליכם להרשם באתר המוצר.

לקראת הצעד הבא?
לפני כחודשיים הודיעה גוגל על שינויים בהגדרות הפרטיות שלה, בהם מצהירה בגלוי כי היא אוספת מידע אודות המשתמשים ועל ידי שימוש בשירותיה הם למעשה מסכימים לכך. בעוד שהרבה מאוד ביקורות שליליות נשמעו בעקבות מהלך זה, נדמה שבאמצעות השירות החדש מנסה גוגל להרגיע את הרוחות ולהציג למשתמשים את המידע שאוספת עליהם, או לפחות חלק ממנו, בתור מוצר חדש לחלוטין.

האם ייתכן כי גוגל מעוניינת להראות למשתמשיה כמה למעשה הם תלויים בשירותיה השונים? האם ייתכן כי מדובר בהכנה לקראת צעד עתידי, שעלול לכלול בין היתר דרישה לתשלום מצד אותם 'מכורים'? כנראה שנאלץ להמתין ולקוות שגוגל תזכר בסלוגן המקורי שאימצה לעצמה – Don't Be Evil.

נכתב על ידי חן אידן ופורסם לראשונה באתר NewsGeek.co.il

דו"ח לדוגמה