כמעט שנתיים מאז שהציגה גוגל (Google) את טכנולוגיית ה-RCS מיועדת להחליף את ה-SMS למשלוח הודעות מידיות, החליטה החברה לא להמתין למפעילות הסלולר ולהשיק את השירות החדש לכלל משתמשי האנדרואיד בארה”ב.

במקור גוגל ניסה להניע תהליך בו המפעילות המקומיות ייתמכו ב-RCS כחלק אינטגרלי מהתקשורת הסלולרית, אולם הדבר לא יצא אל הפועל ולכן נאלצה לשנות גישה. כדי להשתמש את השירות, גוגל הטמיעה את היכולת דרך אפליקציית Messeges שלה שתאפשר לשלוח הודעות עשירות לצד הודעות SMS, אולם היא תידרש להשתמש בתקשורת נתונים סלולרית כדי לנצל את היכולות המתקדמות וכי גם הצד המקבל נדרש להשתמש באפליקציה תומכת.

למרות כי אין כמעט הבדלים בין RCS ליכולות של אפליקציות מסרים מידיות כמו וואטסאפ (WhatsApp), השימוש ב-SMS נחשב עדיין לנפוץ למדי בארה”ב ובכלל בעולם. הוא משמש חברות למשלוח הודעות ועדכונים, וכמובן לתקשורת בין אישית.

Chat features in Messages.gif

RCS, או "שירותי תקשורת עשירים" או  Rich Communication Services מאפשר משלוח הודעות טקסט ארוכות, לצרף אליהן קבצים ותמונות באיכות גבוהה, לנהל צ׳אט קבוצתי וגם לקבל אישור על קבלת ההודעה מהנמען. בגוגל סבורים כי ל-RCS סיכוי טוב להפוך לסטנדרט אוניברסלי ומקובל שיאפשר לכל משתמש טלפון חכם לכתוב הודעה לכל משתמש אחר ללא תלות בשימוש באפליקציה כזו או אחרת.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.