גוגל עובדת כדי לפתח סביבה חדשה כדי לאפשר ליישומי כרום לרוץ ללא צורך כלל בדפדפן הכרום ובתהליך הליבה שלו (Core Process). הפרויקט המכונה App Shell נמצא בשלבים מאוד מוקדמים ומטרתו להפחית למינימום את המשאבים הדרושים כדי להריץ את יישומי הכרום השונים.

בפועל זה אומר שנוכל להפעיל את יישומי כרום המבוססים כיום על המנוע של דפדפן הכרום, ללא הדפדפן ובכל מחשב. כך מפתחים יוכלו לפתח בקלות יישומי כרום המבוססים על קוד HTML5 (אבל לא רק) ולהביא כמות גדולה יותר של יישומים לקהל הרחב, ואף לפלטפורמת המובייל. גוגל תוכל להפוך את חנות הכרום למתחרה של חנות ה-App Store למחשבי ה-PC ולספק מקום מכרכזי להורדת יישומים.

על החדשות בישרו TheNextWeb אשר גילו כי בקובץ readme את המידע על הפרויקט באתר הפיתוח של כרומיום (Chromium), גרסת הקוד הפתוח למערכת ההפעלה Chrome OS וכרגע עוד אין מידע האם ומתי גוגל תשחרר זאת לקהל המפתחים.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.