זה היה בשנת 2012, שאפל השיקה את iOS 6 ביחד עם ה-iPhone 5. להפתעת כולם, יישום יוטיוב (YouTube) הרשמי, שנכלל באופן מובנה בכל גרסת iOS מימיה הראשונים, נעלם מהמכשירים. בסדרת ציוצים שחשף עובד לשעבר בגוגל, נחשפה הסיבה.

הסברות הגורפות ברשת טענו דאז שאפל (Apple) מתכננת חלופה משלה, כיוון שאז גם הסירה את יישום המפות של גוגל והחליפה אותו בשלה, מה שלא ממש הצליח לה. גם המלחמה הבלתי פוסקת בין השניים הייתה אחת הסברות כי אפל מנסה לצמצם את חשיפת גוגל במערכת.

האנטר ווק שעבד ביוטיוב באותה תקופה, שפך מעט אור על כל הפרשה וחשף כי אפל היא זו שהסירה את היישום – בגלל גוגל. כך לדבריו, כשבנתה את האייפון הראשון, פנתה אפל ליוטיוב בבקשה לכלול יישום יוטיוב במכשיר. גוגל נענתה לבקשה, אלא שלאפל היה תנאי: האפליקציה תבנה על ידי אפל בלבד ועל פי שפת התכנות שלה, כאשר התוכן שמוצג בה יהיה מיוטיוב.

ההסכם, כך מתברר, הניב פירות עבור שני הצדדים, שהיו בתחילת דרכן. בשנת 2012, אז הוצגו iOS 6 וה-iPhone 5, החוזה בין החברות הגיע לסופו כאשר ההחלטה שלא לחדש אותו הגיעה מכיוון גוגל ולא מכיוון אפל, בניגוד למה שסברו באותה שנה, כיוון שזו רצתה "לקחת בחזרה את השליטה ביישום".

לטענת האנטר, זה היה צעד אמיץ מכיוון שעם לקיחת ההחלטה היישום המחק מכל מחזיקי האייפון, מספר שהגיע למימדים עצומים בשנת 2012 ורק הלך ותפח. הוא גם מציין שעובדי יוטיוב רבים התנגדו למהלך, אך עם הסרת היישום משתמשים רבים הורידו את היישום הרשמי של יוטיוב שנבנה על ידה, כך שבסופו של דבר זה התברר כצעד חכם.