גוגל (Google) בודקת אפשרות להתחברות מהירה במחשב לחשבון האישי שלנו ללא צורך בהקלדת סיסמה. האפשרות החדשה תנצל את העובדה כי אנחנו מחוברים לחשבון גוגל דרך הסמארטפון ותבצע את האימות ישירות משם.

הגילוי הגיע ממשתמש Raddit שהוזמן לבחון את הפיצ’ר החדש בחשבון הגוגל שלו ומתברר כי אכן מדובר באפשרות עתידית שהחברה בוחנת: “הזמנו מספר מצומצם של משתמשים לבדוק אפשרות חדשה להתחברות לחשבונות גוגל ללא צורך בסיסמה,” אמר דובר גוגל ואמר כי החברה מעוניינת לצמצם עד כמה שניתן שימוש בסיסמאות פשוטות כמו password או 123456 ומתן אבטחה גבוהה יותר למשתמשים.

ההתחברות מהמחשב מתבררת כפשוטה למדי. כאשר השירות החדש מופעל, המשתמש מקליד את כתובת המייל שלו בהתחברות לחשבון גוגל ואז בטלפון מתקבלת הודעה השואלת האם הוא מנסה להחבר ממכשיר אחר. ברגע שהמשתמש מאשר זאת, המחשב מתחבר לחשבון ללא צורך בסיסמה.  יש לציין כי האפשרות, כאשר תהיה זמינה, תפעל במכשירי האנדרואיד ו-iOS.

לדברי גוגל, דרך התחברות זו לא רק באה להקל על המשתמש, אלא בעיקר מיועדת למנוע מצב בו פרטי המשתמש נגנבים (פישינג) בניסיון להשיג פרטים אישיים. בגלל שהטלפון הופך לסיסמה שלנו המאשר את ההתחברות לחשבון, אז האקרים לא יוכלו לנצל אימות דרך הודעת טקסט או אימייל.

בינתיים, לא ידוע מתי יכולת זו תגיע לכלל המשתמשים.