גוגל (Google) מפרסמת מדי שנה דוח שקיפות אשר מציג את כל האתרים שהוסרו ממנוע החיפוש בשל הפרת זכויות יוצרים. הפעם נקבע שיא חדש הנוגע למספר הדיווחים על אתרים מסוג זה והוא עומד על יותר ממיליארד בקשות בשנה האחרונה.

על פי TorrentFreak, המספר המדויק של פניות לגוגל בשנה האחרונה בבקשה להסיר קישורים בגין פגיעה בזכויות יוצרים עומד על יותר ממיליארד, או ליתר דיוק 1,007,741,143 בקשות. מתוך כך, 90 אחוזים הוסרו בפועל, שהם 908,237,861 אתרים.

בראש הרשימה השחורה, האתר אשר זכה למספר הפניות הגבוה ביותר, עומד שירות העלאות הקבצים והשיתוף 4Shared עם מעל 50 מיליון בקשות להסרת תכנים. מיד אחריו ניצב אתר Rapidgator עם יותר מ-25 מיליון בקשות ובמקום השלישי ממוקם אתר Uploaded עם כמעט 20 מיליון פניות להסרה בגין הפרת זכויות יוצרים. האחראיים על רוב התלונות מתייצבים ארגונים הפועלים למטרה זו בדיוק. BPI המנהלת את זכויות היוצרים בתחום המוזיקה בבריטניה, נחשבת לשיאנית בדוח אשר דרשה להסיר 259,912,298 קישורים.

עד כה, מספר הקישורים אשר הוסרו ממנוע החיפוש של גוגל בגין הפרת זכויות יוצרים עומד על שני מיליארד סך הכל מתוך 945 אלף אתרים שונים. בשל העובדה כי המספר עולה מדי שנה, ישנה ציפייה כי גם בשנה הבאה הנתונים יעלו. כך בהשוואה ל-2012, גוגל הסירה 51 מיליון קישורים "בלבד". ניתן לייחס את הצמיחה לעובדה שבשנים האחרונות עלתה המודעות להפרות בזכויות יוצרים, ואיתה גם הוחמרו הצעדים למיגור התופעה.