משתמשת בסמארטפון

ההתמכרות לטלפון החכם היא תופעה רווחת אצל משתמשים רבים, דבר המשפיע לרעה על הלימודים, חיי החברה ובמקרים נדירים אף יכולה לגרום לנזק מוחי ומוגבלות פיזית. זו הסיבה שגוגל (Google) החליטה לשלב את תכונת Digital Wellbeing המאפשרת לנהל את הזמן הדיגיטלי ולהגביל את השימוש, אולם מתברר כי יצרניות רבות החליטו לא לשלב ולהסיר את האפשרות הזו מהמערכת.

כך התגלה כי OnePlus , סמסונג (Samsung) ואחרות לא שילבו את התכונה הזו, למרות כי היא מגיעה כבר כחלק ממערכת האנדרואיד כחלק מגרסת האנדרואיד 9 Pie. בגוגל החליטו לשים לזה סוף וכי כל יצרנית המשיקה מכשיר חדש עם אנדרואיד 9 או 10 מחויבת לשלב את Digital Wellbeing כחלק ממשק המשתמש. עם זאת, גוגל כן מאפשרת ליצרניות לבצע התאמות או לשלב אפליקציה עצמאית משלהן עם שינויים נוספים.

Image result for android digital wellbeing

תכונת Digital Wellbeing הוצגה בשנה שעבר ושולבה לראשונה במכשירי ה-Pixel 3. תכונה זו מאפשרת למשתמש לעקוב אחר זמן השימוש בטלפון ואף באפליקציה ספציפית וכמה זמן בוזבז בשימוש בה. מלבד זאת, אפשר להגביל את השימוש בטלפון ולהפחית את כמות ההתראות המתקבלות.

משתמשי אפל (Apple) מכירים את התכונה הזו בשם Screen Time, שהושקה עם iOS 12 בשנה שעברה גם כן ומספקת אפשרויות דומות.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.