קבוצות דיון פרטיות באפליקציית השיחות וואטסאפ (WhatsApp) אמורות להוות פורום סודי ומוגן הפתוח רק למשתתפים בו, אולם מסתבר כי ניתן למצוא די בקלות קישורים המאפשרים הצטרפות לקבוצות פרטיות – בחיפוש פשוט בגוגל (Google).

יסוד הבעיה הוא בפרסום אותם קישורים באתרים או מסדי נתונים שאותם מנוע החיפוש סורק. כך ניתן לאתר אותם באמצעות מילות החיפוש המתאימות, ובלחיצה על הקישור להצטרף באופן מיידי לקבוצה. מאותו רגע ניתן לצפות בכל ההודעות שאותם כותבים המשתמשים זה לזה, ואפילו מספרי הטלפון שלהם חשופים. גם אם מנהל הקבוצה יוצר קישור חדש, הקישור המקורי לא מבוטל ומוסיף להיות פעיל.

בשתי החברות מתנערים בשלב זה מאחריות. בגוגל טוענים כי מנוע החיפוש סורק ומציג קישורים המתפרסמים ברשת – זהו עצם קיומו – ומציעים למי שמעוניין להסיר קישורים שכאלו להגיש בקשה פרטנית למחיקת מידע. בוואטסאפ, לעומת זאת, מדגישים כי בעת קבלת הקישור, מופיעה אזהרה מפורשת כי אין לפרסם אותו בשום פלטפורמה שאינה מאובטחת, ולמעשה מוטב שלא לשלוח את הקישור בשום מקום מלבד הודעות פרטיות בתוך השירות עצמו. בכך נראה כי החברה מאשימה את המשתמשים עצמם בפרסום קישורים החושפים אותם לסיכוני פרטיות.