גוגל (Google) החלה לקדם פרויקט חדש לאנרגיה מתחדשת, המכונה Project Sunroof, המסייע למעוניינים לנצל את אנרגיית השמש כדי לתכנן ניצול גג המבנה להנחת פאנלים סולאריים.

באמצעות המידע הנאסף מ-Google Maps ומודלי תלת מימד (3D), גוגל מסוגלת לומר כמה פאנלים סולאריים יכולים להיות מותקנים על הגג, כמה אור שמש יגיע לאזור במהלך השנה בהתאם למזג האוויר ולעננות המקומית וכמובן כמה כסף וחשמל ייחסך מכך. המידע המשוכלל יספק למשתמש את כל הפרטים הדרושים כדי להתחיל בתהליך, כולל הערכה לעלויות של הקמת המערכת ואף יקבל המלצה על מתקין פאנלים סולאריים הנמצא בקרבת מקום.

הרעיון בהחלט חדשני, ומעודד שימוש באנרגיה מתחדשת וירוקה, בדרך פשוטה יחסית ומהירה לחישוב, גם אם מדובר בבית עסק או בבית פרטי. השירות זמין כעת במספר מדינות בארצות הברית, כולל בוסטון, סן פרנסיסקו ופרזנו, ובהמשך גוגל תרחיבו לערים נוספות.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.