גוגל (Google) הכריזה כבר בשנה שעברה כי היא רואה ב-RCS, תקן חדש יחסית למשלוח הודעות טקסט (SMS), כפלטפורמה העתידית המועדפת עליה לשירותי הודעות מיידיות. הבעיה היא כי עד כה לצורך משלוח הודעות RCS נדרשה תמיכתה של הרשת הסלולרית אליה המשתמש מחובר, וקצב אימוץ הטכנולוגיה היה איטי להחריד. לגוגל נמאס לחכות – וכעת היא למעשה לוקחת את הנושא לטיפולה הישיר ועוקפת את רשתות הסלולר.

לפי הודעת החברה החל מסוף החודש הנוכחי, יוכלו משתמשי אנדרואיד באנגליה ובצרפת לשלוח זה לזה הודעות RCS ללא תלות ברשת הסלולר אליה הם מחוברים. במידה והרשת עצמה לא תומכת בשירות, יועברו ההודעות דרך שרתי גוגל עצמה. השקת השירות במדינות אחרות צפויה בהמשך השנה, בגוגל עדיין לא מוכנים להתחייב למועד שבו יופעל עבור כלל משתמשי אנדרואיד בכל העולם אולם זו בהחלט הכוונה.

בחברה מתחייבים למחוק את כל תוכן ההודעות מייד לאחר שליחתן, ובהמשך צפויה גוגל להציג פתרון שיאפשר משלוח הודעות RCS מוצפנות (End to End Encryption), כך שרמת האבטחה שלהן תהיה זהה לזו של הודעות הנשלחות דרך אפליקציית וואטסאפ (WhatsApp).

בניגוד ל-SMS, התקן המיושן אותו נועדה טכנולוגיית RCS להחליף, התקן החדש מאפשר משלוח הודעות טקסט ארוכות, לצרף אליהן קבצים ותמונות באיכות גבוהה, לנהל צ׳אט קבוצתי וגם לקבל אישור על קבלת ההודעה מהנמען. בגוגל סבורים כי ל-RCS סיכוי טוב להפוך לסטנדרט אוניברסלי ומקובל שיאפשר לכל משתמש טלפון חכם לכתוב הודעה לכל משתמש אחר ללא תלות בשימוש באפליקציה כזו או אחרת. אולם הצהרה זו נכונה, בינתיים, למשתמשי אנדרואיד בלבד – באפל (Apple) כלל לא מתייחסים לקיומה של הטכנולוגיה, ובוודאי לא נמסרה מטעמה כל הודעה לגבי תמיכה אפשרית של מכשירי האייפון במשלוח וקבלת הודעות RCS.