לאחר תקופה של בדיקה, גוגל (Google) החליטה להתחיל לשחרר באופן הדרגתי מודל הגנה חדש עבור אפליקציית השיחות שלה Messages שאמור להגן על המשתמשים מפני ספאם. האתר Android Police חשף שמדובר בתכונה שכבר הופיעה אצל חלק מהמשתמשים באפליקציה, וכנראה שגוגל בוחנת אותה במהלך השקה באופן הדרגתי.

בטלפונים בהם ההגנה כבר זמינה תופיע הודעה מתאימה עם ההפעלה של אפליקציית השיחות. ההודעה מספרת על קיום ההגנה החדשה נגד ספאם, מסבירה בקצרה כי לצורך ההגנה חלק קטן מנתוני ההודעות יישלחו לגוגל לבדיקה, וכן מספקת קישור להסבר מפורט יותר באתר של גוגל. כמו כן ניתן דרך ההודעה לעבור ישירות להגדרות האפליקציה כדי להפעיל את ההגנה נגד ספאם.

גוגל אמנם לא מסבירה בדיוק איך המנגנון עובד, אך כנראה מדובר בסוג של רשימה שחורה. בהעברה האוטומטית, כך ניתן להבין, כל מה שעובר הוא מספר הטלפון של שולח ההודעה ללא תוכן וללא מספר הטלפון של המשתמש שקיבל אותה. עם זאת בדיווח הרגיל על ספאם, באופן ידני, לא יחול שינוי: כל ההודעה תעבור כולל התוכן ומספרי הטלפון בשני הקצוות.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.