השבוע חגגה גוגל (Google) את יום הולדתה ה-20, והעלתה לכבוד המאורע אתר ייחודי ושורה של פוסטים משעשעים ומסקרנים בבלוג הרשמי שלה. בראש עמוד החיפוש התנוסס למשך 24 שעות סרטון אנימציה קצרצר ונוסטלגי (בהמשך) הסוקר מאורעות ונושאים שונים שעניינו את הגולשים לאורך השנים, דרך מילות החיפוש הפופולריות בהן השתמשו.

לניתוח מפורט יותר של המגמות הבולטות במנוע החיפוש של גוגל לאורך 20 השנים האחרונות, האתר 20 Years With Google (״20 שנים עם גוגל״) מציג עובדות שונות על חיפושים לפי מגוון נושאים. ניתן לצפות בעובדה אקראית, לחפש לפי קטגוריות, ולשתף את העובדות באמצעות קישור או פרסום ברשתות החברתיות.

Google Doodle Searches

בין שלל הפוסטים שפרסמה גוגל לכבוד יום ההולדת נמצא שיר משעשע בסגנון דוקטור סוס ובו קישורים למגוון ״ביצי פסחה״ (Easter Eggs) – אנימציות משעשעות ועובדות מפתיעות המופיעות לעתים בתוצאות החיפוש, וגם פוסט המוכיח בנתונים מרשימים את תרומתה החיובית של גוגל לאקדמיה ולמחקר, לשימוש יום-יומי במחשבים ומכשירי טלפון חכמים ולראייתה הגלובלית הנרחבת של החברה. לקינוח, נשלף מהארכיון סרטון שצולם לפני 20 שנים על ידי אחד מעובדיה הראשונים של גוגל ומתעד את המשרד הראשון שלה – המוסך (גראז׳) שבו פיתחו השותפים סרגיי ברין ולארי פייג׳ את הבסיס למנוע החיפוש שיהפוך לפופולרי ביותר בעולם, וייסדו את אחד המותגים החזקים והרווחיים בהיסטוריה.