גוגל הכריזה הערב באירוע “ארוחת הבוקר עם סונדאר פיצ’אי” על הדור החדש של הטאבלט Nexus 7. כפי שנחשף לפני מספר שעות, הטאבלט החדש יהיה המכשיר הראשון שגם יריץ את מערכת האנדרואיד 4.3 Jelly Bean שהוכרזה גם היא באירוע.

הטאבלט המיוצר על ידי Asus נשאר עם מסך 7 אינצ’ אך משדרג כמעט מכל כיוון אפשרי. תחילה זוהי הרזולוציה ששודגה ל-1,920×1,200 המספקת צפיפות פיקסלים של 323ppi (לעומת 216ppi בקודם), המעבד קופץ לדגם Snapdragon S4 Pro, מרובע ליבה 1.4GHz וזיכרון 2 ג’יגה בייט ראם (במקום 1 ג’יגה). כפי שהשמועות חזו, הטאבלט גם מאפשר הטענה אלחוטית וכולל גם את תקשורת ה-NFC יחד עם Bluetooth 4.0 ו-WiFi. חידוש נוסף זו תוספת המצלמה בגבו, 5 מגה פיקסל בדגם זה יחד עם מצלמה קדמית 1.2 מגה פיקסל ויציאת HDMI דרך כבל ייעודי (SlimPort) ורמקולים סטראופוניים.

גוגל לא הסתפקה בשדרוג החומרתי אלא גם הפכה אותו לדק יותר ב-2.75 מ”מ בהשוואה לקודמו וכן הוא עבר מספר ליטושים עיצוביים בחלקו הקדמי.

עם כל השינויים הללו, ה-Nexus 7 גם יהיה מעט יותר יקר ומחירו יעמוד על $229 לגרסת ה-WiFi 16GB ו-$269 לגרסת WiFi 32GB, ואם נרצה גם תמיכה ברשת סלולרית 4G LTE נשלם $349 ל-32GB. הטאבלט יושק החל מה-30 ליולי (סוף החודש) דרך חנות גוגל פליי.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.