השירות ההודעות המאוחד אשר היה ידוע עד כה בשם הקוד 'בבל' הוכרז סופסוף ב-IO2013, כנס המפתחים השנתי של גוגל, השירות שזכה לשם Hangouts (האנג-אאוטס) זמין כבר עכשיו להורדה לשלל פלטפורמות: אנדרואידiOS וכתוסף לדפדפן הכרום.

Hangouts מחליף את שירות ה-Google Talk ומאחד לתוכו את שירות ה"גוגל פלוס מסנג'ר", אשר לא ברור מדוע מלכתחילה בגוגל החליטו על פיצול השירותים. כמו במסנג'ר ניתן לבצע שיחות ווידאו קבוצתיות, לשלוח הודעות אל חברי המעגלים מה'גוגל פלוס' ואף מציעה יכולות חדשות: כמו שימוש בחייכני אימוג'י אשר זכו לעיצוב גוגלי במיוחד, והאפשרות לשליחת תמונות אשר לא הייתה קיימת בשירות ה-Google Talk.

google_plus_hangout_screenshots

בדומה לשירותי הודעות מתחרים כמו 'ווטסאפ, 'וויבר' או 'ליים' שירות ההודעות החדש של גוגל מציג איזו הודעה שנקראה, רק שגוגל הכניסו שיפור קטן – כאשר מנהלים שיחה קבוצתית ניתן לראות איזו הודעה נקראה על-ידי איזה חבר בקבוצה באמצעות סימון עם תמונת המשתמש. בנוסף, השירות ההתראות אודות הודעות חדשות מסונכרנות על-גבי כל המכשירים כך שאם הודעה נקראה על המחשב היא תופיע כך גם על גבי המכשירים הניידים הנוספים.

אכזבה קטנה שנרשמה היא כאשר התגלה כי השירות לא מאחד בתוכו יכולות לשליחת הודעות טקסט בהתאם למצב הנמען, בדומה לאפשרות הקיימת בשירות ה-iMessage של אפל, אך ישנה השערה כי האפשרות הזו תגיע בהמשך שכן כרגע השירות של גוגל מאמת את מספר הטלפון הנייד באמצעות שליחת הודעות טקסט.

קרא עוד:  גוגל תכריז על מכשירי ה-Pixel החדשים ב-7 במאי